Legia Warszawa z kłopotami! Złamany obojczyk i wiele innych urazów

Artur Jędrzejczyk zakończył mecz ligowy Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok już w 10. minucie. Kapitan Legii zderzył się z Bojanem Nasticiem w okolicach środka boiska. Zawodnik przyjezdnych został napomniany żółtą kartką, a obrońca gospodarzy nie był w stanie kontynuować gry z powodu problemów z barkiem. Obrońca „Wojskowych” opuścił boisko w asyście lekarzy i został zmieniony przez Mattiasa Johanssona. Jędrzejczyk długo leżał na murawie po zderzeniu z wahadłowym Jagiellonii. Z trudem wstał i zszedł z boiska. Potwierdzone jest złamanie obojczyka, co na pewno wykluczy go z gry do końca tego roku, a zapewne straci także początek przygotowań do rundy rewanżowej.

Stołeczny zepsół w końcu wygrał spotkanie po siedmiu przegranych na krajowym podwórku. Bramkę dla zwycięzców strzelił w 45. minucie Johansson – ten sam zawodnik, który zmienił Jędrzejczyka. Trener Gołębiewski może mówić jednak o szczęściu w nieszczęściu. Prawa obrona Legii była dzisiaj iście pechowa. Po zmianie Jędrzejczyka, z gry wypadł także Szwed. Johansson został zmieniony przez Lindsay’a Rose’a. Obrońca z Mauritiusa nie pograł zbyt długo – w 67. minucie zderzył się głową z Błażejem Augustynem. Defensor Legii podtrzymywany przez lekarzy został zmieniony przez Thomasa Pekharta.

Z gry oprócz zawodników z linii defensywnej wypadł też pomocnik Stołecznego zespołu – Luquinhas. W 73. minucie na nogę Brazylijczyka spadł Tomas Prikryl. Legionista zderzył się z Czechem przy linii końcowej, jednak był w stanie kontynuować grę. Jednak już w 87. minucie znów padł na murawę – tym razem potrzebna była zmiana. Zastąpił go Andre Martins.

Ten mecz dla Legii to zarówno dobry prognostyk przed meczem z Motorem Lublin, jednak ilość kontuzjowanych piłkarzy może martwić. Legia musi liczyć na powrót kluczowych zawodników na mecz ze Spartakiem. Spotkanie przy Łazienkowskiej będzie meczem o wszystko w Europie dla nich – zwycięstwo da im awans do 1/16 Ligi Europy. Natomiast porażka kończy ich przygodę poza krajowym podwórkiem. Spotkanie Legia Warszawa – Spartak Moskwa odbędzie się 09.12.

Udostępnij:

Facebook
Twitter