Legia szuka wzmocnień. Vuković chce sprowadzić wychowanka

Legia Warszawa zakończyła rundę na przedostatnim miejscu w tabeli. Z tej uwagi „Wojskowi” zaczęli już rozważać nad sprowadzeniem nowych zawodników, ponieważ nie wyobrażają sobie braku gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w przyszłym sezonie. Jak podaje portal „Legia.net”, mistrzowie Polski mają na celowniku Patryka Sokołowskiego – pomocnika Piasta Gliwice.

Niedawno Legia poinformowała o przetasowaniu na stanowisku dyrektora sportowego. Posadę objął Jacek Zieliński – legenda warszawskiej Legii. Wraz z Aleksandarem Vukoviciem będą odpowiedzialni za odbudowanie zespołu. 

Powrót Vukovicia na Ł3 był jak najbardziej udany, lecz już w kolejnym meczu Legia uległa Radomiakowi 0-3.

Serbski szkoleniowiec chciałby sprowadzić na Łazienkowską Patryka Sokołowskiego. 27-letni pomocnik był kluczową postacią układanki Waldemara Fornalika. Sokołowski tego sezonu rozegrał wszystkie możliwe mecze w PKO Ekstraklasie i strzelił 5 bramek.

– Sokołowski jest prywatnie kibicem Legii, obecnie nie narzeka na brak zainteresowania – ma kilka propozycji zagranicznych, ale są też oferty z Polski. „Sokoła” wiele osób widziałoby ponownie w przy Łazienkowskiej. Zawodnik nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości – czytamy.

Wychowankowi Legii z końcem roku wygasł kontrakt, więc możemy spodziewać się na dniach dokładniejszych informacji na temat jego przenosin. Piłkarz zaczął przygodę z Legią w 2000 roku. Odszedł z klubu po 13 latach. Sokołowski trafił wówczas do Olimpii Elbląg, a następnie do Znicza Pruszków i Wigier Suwałk. Pomocnik rozegrał 4 sezony w barwach Piasta Gliwice.

Dariusz Mioduski odsunął się od kwestii transferowych, co może przełożyć się na coraz ciekawszych zawodników sprowadzonych zimą. Legia miała sporo braków kadrowych, a efektem tego jest miejsce w strefie spadkowej. Stołeczny klub będzie szukał wzmocnień już w tym okienku transferowym, gdyż ich sytuacja wymaga natychmiastowemu działaniu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter