Legia rezygnuje z kolejnego napastnika

Kacper Kostorz nie poleci z pierwszym zespołem na zimowe zgrupowanie w Dubaju. 22-latek musi szukać nowego klubu. Legia planuje się sporą przebudowę przed startem rundy wiosennej.

Legia sprowadziła Kacpra Kostorza w 2019 roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W tym sezonie nie dostawał wielu szans od trenerów i przeplatał mecze w rezerwach z siedzeniem na ławce w pierwszej drużynie, gdzie rozegrał zaledwie 4 mecze strzelając 1 gola. Miniony rok był dla niego bardzo ciężki. Kostorz przeszedł ciężką chorobę, która mocno osłabiła jego układ odpornościowy oraz złamał rękę, w której kość bardzo długo się nie zrastała. Kiedy był zdrowy, to było widać w nim potencjał, lecz szybko przytrafiały mu się jakieś kontuzje.

Ostatnie miesiące były dla „Wojskowych” bardzo trudne. Legia znajduje się obecnie w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy, dlatego Dariusz Mioduski zlecił odbudowanie zespołu Aleksandarowi Vukoviciowi oraz Jackowi Zielińskiemu. Ten pierwszy z powrotem został pierwszym trenerem, a drugi objął funkcję dyrektora sportowego. Mistrzowie Polski już zaczęli poważnie rozglądać się za nowymi  wzmocnieniami.

Ostatnio klub skrócił wypożyczenie Macieja Rosołka w Arce Gdynia. Jak donosi portal „Legia.net”, w najbliższym czasie klub opuści wcześniej wspomniany Kacper Kostorz. Piłkarzem interesuje się Górnik Zabrze, ponieważ mogli by go ściągnąć za niewielkie pieniądze, ze względu na wygasający kontrakt w czerwcu. 

22-letni napastnik nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie w Dubaju, na które Legia wylatuje w czwartek. W związku z tym zawodnik został poinformowany, że może szukać sobie nowego klubu, gdyż nie jest widziany w pierwszym zespole. Kostorz prawdopodobnie pozostanie w ekstraklasie, ponieważ posiada spore doświadczenie jak na swój wiek.

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter