Leeds z kłopotami kadrowymi! Kalvin Phillips wypada z gry

Jak donosi Telegraph, Leeds po ostatnim spotkaniu „wzbogaciło się” o nowe problemy. Pomimo tego, że Luke Ayling powrócił po kontuzji i zagrał pełne 90 minut, to gorzej wygląda sprawa z Kalvinem Phillipsem oraz Liamem Cooperem. Obaj zawodnicy doznali kontuzji, a Phillips ma wylecieć nawet na dwa miesiące. Utrata Anglika w kluczowym momencie sezonu, kiedy zbliża się końcówka roku i natłok meczów jest bardzo duży, może bardzo zaboleć drużynę Bielsy. 

W miniony weekend Luke Ayling rozegrał pierwsze 90 minut po kontuzji, a do tego powrócił Patrick Bamford. Ten drugi zdobył nawet bramkę dającą „Białym” remis w spotkaniu z Brentford. Kontuzji doznali jednak Liam Cooper i Kalvin Phillips – dwaj kluczowi zawodnicy Leeds. Istnieje prawdopodobieństwo, że angielski pomocnik będzie niedostępny przez najbliższe dwa miesiące. Ponowny brak Phillipsa w kluczowym okresie sezonu, kiedy to zbliża się duża ilość meczów, może bardzo zaboleć zespół. Był on kluczową postacią dotychczas, a drużyna Leeds może mieć duże problemy bez niego. Daily Mail twierdzi też, że napastnik – Patrick Bamford – zmaga się z kolejnym urazem, którego nabawił się podczas celebrowania wyrównującej bramki. Anglik wszedł w drugiej części tego meczu, więc kontuzja w przeciągu 30 minut od wejścia nie wróży dobrze. 

Wracając do kontuzji Phillipsa, to dla Leeds kluczowa będzie teraz dyspozycja Mateusza Klicha. Polak ostatnio jest w dołku formy, więc zespół Bielsy musi liczyć na szybki powrót pomocnika do dobrej dyspozycji. Nieobecność Anglika przyszła w najgorszym momencie – cztery następne spoktania, to mecze z zespołami z Big six. Zagrają kolejno z Chelsea na wyjeździe, z Manchesterem City na wyjeździe, u siebie z Arsenalem i na wyjeździe z Liverpoolem. Środek pola będzie kluczowy w tych pojedynkach, bo każdy z tych zespołów operuje świetnymi rozgrywającymi (np. Kevin De Bruyne) czy defensywnymi pomocnikami (np. Jorginho, Thomas Partey).

Leeds zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli Premier League. W porównaniu do poprzedniego sezonu, który skończyli na dziewiątym miejscu to bardzo słaby wynik. Aktualnie trzymają sie 6 punktów nad strefą spadkową.

Udostępnij:

Facebook
Twitter