Kristian Vallo z nowym klubem? Jest zainteresowanie w Turcji i Anglii

Jak donosi portal „Weszło.com„, obrońca Wisły Płock- Kristian Vallo może w najbliższej przyszłości zamienić Ekstraklasę na którąś z lig zagranicznych. Na ten moment wiadomo o zainteresowaniu Słowakiem przez zespoły z tureckiej Süper Lig oraz angielskiej Championship.

Kristian Vallo w Wiśle Płock

Do drużyny „Nafciarzy”, Vallo dołączył w lutyn 2021 roku na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu ze słowackiej FK Zilina. Po jego upływie płocki klub zdecydował się na wykup zawodnika. Od tamtego czasu, obrońca wystąpił:

-w sezonie 2020/21 – w 8 spotkaniach,

-w sezonie 2021/22 –  w spotkaniach 14.

Dobra gra zaowocowała zainteresowaniem ze strony klubów z zagranicy. Na ten moment najgłośniej jest o kierunku tureckiej Süper Lig oraz zaplecza angielskiej Premier League. Mimo to temat na razie urywa się na swobodnych spekulacjach, ponieważ na stole nie ma żadnej konkretnej oferty.

Jeśli transfer to latem?

Najbardziej prawdopodobne jest odejście Słowaka po zakończeniu obecnego sezonu. Jak na razie Vallo wydaje się być zadowolony z pobytu w Płocku, a sama Wisła notuje bardzo zadowalające rezultaty, przede wszystkim w meczach na własnym stadionie. Na półmetku rozgrywek „Nafciarze” zajmują 6 pozycję w ligowej tabeli i śmiało zgłaszają swoje aspiracje do walki nawet o miejsce 3 na koniec sezonu.

W styczniu Wisła nie zamierza wykonywać większych ruchów transferowych. Mogłoby to zachwiać dobrą dyspozycją kadry, a także na pewno wiązałoby się to ze sporymi wydatkami. Na takie przy równoczesnych pracach wykończeniowych na stadionie płocczanie pozwolić sobie nie mogą.

Udostępnij:

Facebook
Twitter