Kompromitacja w wykonaniu UEFA – losowanie zostanie powtórzone

Skandal w szwajcarskim Nyonie! Losowanie par 1/8 Ligii Mistrzów zostało wykonane niepoprawnie. Na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać do godziny 15:00.

Losowanie par w Lidze Mistrzów nie należy do najtrudnijeszych czynności na świecie. Jak pokazuje jednak UEFA, to też da się w jakiś sposób zepsuć. Jakie było zdziwnie kibiców, gdy okazało się, że Manchester United zagra ze swoim grupowym rywalem – Villarrealem. Ostatecznie zostali dolosowani do PSG, co może budzić spore podejrzenia. Wszak chyba każdy chciałby zobaczyć po raz kolejny pojedynek Ronaldo kontra Messi. Byłaby to prawdziwa gratka dla mediów.

Niektóre zespoły mogły się lekko zirytować z powodu zaistniałego bałaganu. Jako pierwsze skargę złożyło Atletico, a z czasem zaczęły dołączać do nich także inne ekipy. Rozpoczęto więc błyskawiczne śledztwo, którego wynikiem jest przełożenie losowania na godzinę 15:00.

UEFA szuka wytłumaczenia w tym, że błąd nie wniknął z ich ramienia, a z oprogramowania dostarczanego przez podmiot zewnętrzny, który wprowadził działaczy w błąd. Mimo wszystko śmieszyć może fakt, iż tak prosta czynności, jak wylosowanie kilku par pucharowych, mogła wprowadzić zamieszanie na tak wielką skalę.

Udostępnij:

Facebook
Twitter