Kolejny Argentyńczyk w Villareal CF

Za pośrednictwem klubowego Twittera hiszpański klub Villareal poinformował o sprowadzeniu z Anglii nowego gracza. Z Tottenhamu do „Żółtej łodzi podwodnej” przejdzie  Argentyńczyk Giovanni Lo Celso.

Tottenham uaktywnił się w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego. Kilka godzin temu klub poinformował, że z Juventusu przyjdą  Dejan Kulusevski i Rodrigo Bentancur. Tym razem odchodzi od nich zawodnik, który nie miał pewnego miejsca w składzie. W tym sezonie środkowy pomocnik Giovanni Lo Celso rozegrał w barwach Kogutów tylko 9 spotkań. Trener Antonio Conte wolał stawiać na innych zawodników i w związku z tym 25-latek spróbował zmienić otoczenie. 

Argentyńczyk wciąż myśli o tym, aby pojechać z kadrą na zbliżający się mundial w Katarze w grudniu tego roku. A transfer do drużyny kierowanej przez Unaia Emery, ma mu w tym marzeniu pomóc. Klub poinformował, że zawodnik przejdzie do Villarealu na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Kontrakt pierwotnie wygaśnie 30 czerwca 2022 roku. Umowa pomiędzy klubami nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

Przebieg kariery Lo Celso

Argentyńczyk dzięki dobrym występom w rodzimym podwórku, w 2016 roku wyruszył grać w Europie. A konkretniej trafił do PSG. Przez trzy lata pobytu dla „Paryżan” uzbierał 38 występów i strzelił 4 bramki. W 2019 roku po okresie rocznego wypożyczenia wykupił go Real Betis. Stamtąd wypatrzyli go włodarze Tottenhamu i w 2019 roku najpierw był wypożyczony do Kogutów, a po roku na zasadzie wolnego transferu został oficjalnie zawodnikiem klubu z siedzibą w Londynie. Dla „Spurs” rozegrał łącznie 84 mecze, strzelając 8 bramek. 

Występy w reprezentacji

Giovanni Lo Celso, pomimo iż nie grał w klubie to w 2016 roku, został powołany do kadry olimpijskiej U-23 na turniej w Brazylii. Argentyna odpadła wtedy w fazie grupowej. Podobnie miała miejsce sytuacja z debiutem w dorosłej reprezentacji. Nie grał dużo w klubie, a jego debiut w kadrze nastąpił w meczu towarzyskim z Rosją w 2017 roku. Rok później wystąpił z kadrą na mundialu w Rosji. A rok temu Argentyna z Lo Celso w składzie wygrała Copa America.

W reprezentacji środkowy pomocnik uzbierał na razie 37 występów, strzelając 2 bramki. 

Udostępnij:

Facebook
Twitter