Kogo weźmie ze sobą Ralf Rangnick?

Ralf Rangnick najprawdopodobniej zostanie ogłoszony tymczasowym trenerem Manchesteru United. Zasłynął on głownie z pracy w Lipsku, gdzie najpierw był trenerem, a następnie dyrektorem sportowym. Według The Mirror, niemiecki szkoleniowiec będzie chciał zimą ściągnąć na Old Trafford Amadou Haidare. 

Malijski pomocnik rozegrał w tym sezonie 16 spotkań w barwach RB Lipsk. Jak wiemy środek pola w Manchesterze United najbardziej szwankuje. W 2019 roku Haidara udzielił wywiadu dla FootMali, w którym przyznał, że jego marzeniem jest reprezentowanie barw „Czerwonych Diabłów”.

– Moim wymarzonym klubem jest Manchester United. Będę walczył z całych swoich sił, aby pewnego dnia zagrać dla tej drużyny.

Rangnick ze względu na swoje doświadczenie związane ze skautingiem i przeprowadzaniem transferów, jeśli zostanie trenerem, to będzie miał na pewno sporą decyzyjność odnośnie ściągania nowych zawodników. Malijczyk jest kluczową postacią, jeśli chodzi o pomocników Lipska. Rangnick słynie z dobrych transferów, chociażby takich jak: Haaland do Salzburga czy Werner do Lipska

Udostępnij:

Facebook
Twitter