Kiwior na radarze Napoli!

Jakub Kiwior przeżywa ostatnio błysk swojej kariery. Młody 22-letni defensywny pomocnik zadebiutował w reprezentacji Polski podczas ostatniego zgrupowania kadry w meczach Ligi Narodów. Jak twierdzi dziennik „II Secolo XIX” Kiwior wkrótce może stać się bohaterem głośnego transferu. Ponoć zainteresowana drużyna występuje w Lidze Mistrzów. 

Kiwior w tym sezonie zaliczył aż 22 występy w Serie A w barwach Spezii. Jest to pierwszy sezon wychowanka GKS-u Tychy w jednej z topowych lig europejskich. 22-latek przeszedł do Spezzi rok temu za 2 miliony euro. Jego poprzednim klubem była słoweńska MKS Zilina, która gra w pierwszej lidze słoweńskiej. Oprócz gry w klubie Polak trafił do reprezentacji Polski, gdzie już zadebiutował w Lidze Narodów. Do tej pory uzyskał kilka pozytywnych opinii od ekspertów.

Według włoskich mediów Kiwior przyciągnął zainteresowanie Napoli.

Zdaniem „II Secolo XIX” Napoli jest w stanie wyłożyć za pomocnika aż 5 milionów euro. Transfer do ekipy prowadzonej przez Luciana Spalettiego byłby ogromnym awansem sportowym. Kiwior nie tylko występowałby u boku Piotra Zielińskiego i innych topowych zawodników, ale też defensywny pomocnik uzyskałby możliwość gry w Lidze Mistrzów. Napoli to także drużyna, która w każdym sezonie bije się o mistrzostwo kraju.

Włoskie media dodają, że Spezia będzie chciała zatrzymać jeszcze Jakuba Kiwiora na najbliższy sezon, aby jego wartość wzrosła po potencjalnym występie na Mundialu w Katarze.

Kiwior ma kontrakt ze Spezią do 2025 roku.