Karol Świderski oficjalnie w MLS

Karol Świderski piłkarzem Charlotte FC. Klub potwierdził transfer polskiego napastnika na swoich mediach społecznościowych.

Karol Świderski podpisał kontrakt do końca 2025 roku i będzie zarabiać około 1,2 mln dolarów rocznie. Paok otrzymał za reprezentanta Polski 5 mln euro. Przez cały pobyt w Grecji rozegrał 134 spotkania, w których zdobył 35 bramek.

Świderski będzie drugim Polakiem w tej drużynie. Rok temu szeregi klubu z Charlotte zasilił Jan Sobociński, przechodząc z ŁKS’u Łódź. 

W tym sezonie Charlotte FC zadebiutuje w MLS. Rozgrywki startują 26 lutego i z każdym tygodniem klub wzmacnia się coraz bardziej. Właściciel Charlotte jest bardzo bogaty i ma ambitny plan na budowę tego zespołu. Świderski jest jednym z zawodników, na których ma opierać się gra.

Polacy mają bardzo dobrą renomę w MLS. Adam Buksa w poprzednim sezonie zdobył, aż 17 bramek, plasując się na 4 miejscu w klasyfikacji strzelców. Ze świetną opinią opuścił USA również Przemysław Frankowski, który w barwach Chicago Fire notował fantastyczne występy. 

Świderski zadebiutuje prawdopodobnie 27 lutego przeciwko DC United, czyli byłej drużynie Wayne’a Rooneya.

Jak wiemy 31 stycznia Cezary Kulesza ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Na ten moment jest czterech napastników w kadrze, walczących o grę u boku Roberta Lewandowskiego w wyjściowym składzie. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Świderski, ponieważ ten transfer może mu pomóc w zagwarantowaniu pewnej pozycji w kadrze.

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter