Karol Linetty opuści Torino? Polak częścią wymiany

Według jednej z nowszych informacji podanej przez cenionego włoskiego dziennikarza, Karol Linetty jeszcze w styczniu może opuścić Torino. W grę wchodzi wymiana.

Gianluca di Marzio przekazał, że Karol Linetty może być zaangażowany w wymianę na linii Torino – Cagliari. Wszystko za sprawą chęci pozyskania przez „il Toro” Nahitana Nandeza. 26-letni reprezentant Urugwaju budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym już od lata poprzedniego roku. To wtedy do siebie chciał go ściągnąć Inter Mediolan, Tottenham czy Atalanta, ale żadna z transakcji nie doszła do skutku.

Teraz do gry wkroczył klub z Turynu, który według dziennikarza jest w stanie oddać swoich zawodników za gracza Cagliari. Z jego wpisu wynika, że Torino może opuścić Daniele Baselli lub wyżej już wspomniany Karol Linetty. Niewykluczone jednak, że obaj piłkarze wezmą udział w wymianie.

Nowa szansa?

Czy transfer do Cagliari mógłby być dobrym ruchem dla reprezentanta Polski? I tak, i nie. Jak jeszcze poprzedni sezon Karol Linetty może zaliczyć do w miarę udanych, tak obecne rozgrywki mu się służą. Ostatni raz na boisku w Serie A wystąpił pod koniec listopada 2021 roku. Od tamtego czasu mecze oglądał z ławki rezerwowych lub był chory. Jeśli już znalazł się na murawie, to wykorzystywał mało którą szansę na udowodnienie, że może pomóc drużynie. Być może w Cagliari mając niedaleko Sebastiana Walukiewicza, ponownie pokaże swój kunszt piłkarski. Będzie go czekało sporo pracy, nie tylko nad sobą. Obecnie „Wyspiarze” znajdują się w strefie spadkowej, tracąc jeden punkt do bezpiecznej, 17. lokaty, więc każdy będzie musiał dać z siebie 110%, by utrzymać się w Serie A.

Udostępnij:

Facebook
Twitter