Karim Adeyemi o krok od czołowego klubu Bundesligi. Pozostała tylko zgoda RB Salzburg

Jak informuje „Bild„, Karim Adeyemi ustalił wstępne warunki kontraktu z Borussią Dortmund! Niemiec musi teraz jedynie czekać na zgodę obecnego pracodawcy.

Karim Adeyemi- rewelacja austriackiej Bundesligi i Champions League

Niemiec jest jednym z kluczowych piłkarzy RB Salzburg i zdecydowanie wyróżnia się na tle swojej ligi. 19-latek prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 11 goli w 16 meczach.

Adeyemi znacząco przyczynił się także do nad wyraz dobrej postawy zespołu Red Bulla w Lidze Mistrzów. Austriacy zajęli 2. miejsce w grupie G. Sam napastnik zanotował w tych rozgrywkach 4 trafienia (łącznie z ostatnią rundą eliminacji).

Zainteresowanie czołowych klubów

Takie statystyki musiały w końcu zwrócić uwagę większych zespołów. Jakiś czas temu głośno było o możliwych przenosinach Adeyemiego do Bayernu Monachium, a sam zawodnik podobno również był zainteresowany takim ruchem.

Aktualnie jednak najpoważniejszym kandydatem do pozyskania gwiazdy RB Salzburg wydaje się Borussia Dortmund. Jak informuje „Bild„, Adeyemi ma być już nawet po pierwszych rozmowach z BVB. Jedynym aspektem, jaki pozostał to osiągnięcie porozumienia pomiędzy klubami. Cena transferu wyniosłaby około 35-40 mln euro, co wydaje się w zasięgu klubu z Dortmundu.

Konkurencja w składzie Borussii

W Dortmundzie widoczny jest ewidentny deficyt napastników. Na pewno wyżej od Adeyemiego w hierarchii plasowałby się Haaland, ale Norweg ciągle jest bohaterem różnych plotek transferowych i jego przyszłość w klubie jest niepewna. Przy niedawnej kontuzji Erlinga, widać było jak wiele ów zawodnik wnosił do zespołu, ale także pokazała ona braki kadrowe Borussen i brak bezpośredniego zaplecza w przypadku absencji topowego snajpera Bundesligi. 19-letni Adeyemi mógłby tą dziurę skutecznie załatać i sprowadzenie go na Signal Iduna Park byłoby z pewnością sporym wzmocnieniem.

Udostępnij:

Facebook
Twitter