Kanonierzy sprowadzą nową armatę?

Wyścig po podpis Erlinga Haalanda przez największe kluby miał odwrócić uwagę od tych „mniejszych” spraw. Arsenal nigdy nie był postrzegany jako kandydat do zatrudnienia Norwega. Ale Kanonierzy też muszą się zbroić marząc o TOP4. Rozwiązaniem ma być snajper z Włoch?

Jak donosi „Corriera della Sera” ekipa z północnego Londynu jest zdeterminowana sprowadzić Dusana Vlahovica. Jak donoszą media Serb nie jest zainteresowany podpisaniem nowego kontraktu z Fiorentiną. W ekipie Violi w tym sezonie strzelił już 16 bramek w 20 spotkań dokładając 3 trafienia w Coppa Italia.

KANONIERZY KŁADĄ KASĘ NA STÓŁ

Jak donosi „Independent” Fiorentina chce kwoty rzędu 75 milionów euro za swojego snajpera. Media jednak zaznaczają, że Serb jest w kiepskich relacjach z władzami Violi i nie zamierza przedłuzyć swojego kontraktu, który wygasa w czerwcu 2023 roku. Tę okazję chcą wykorzystać Kanonierzy i sprowadzić na The Emirates konkurenta Krzysztofa Piątka.

Jaką zatem ofertę mają Anglicy? Arsenal chce sprowadzić Serba do północnego Londynu za kwotę ok. 58 milionów funtów. To jest niemalże 70 milionów euro. The Gunners zależy by sprowadzić klasowego snajpera. Z klubem ma pożegnać się Pierre-Emerick Aubameyang, a kontrakty z Alexandrem Lacazettem i Eddim Nketiahą wygasają z końcem tego sezonu.

Dodatkowo Arsenal bije się o TOP4 angielskiej ekstraklasy. Kanonierzy mogą chcieć, by Serb zmienił otoczenie już zimą. To może się jednak okazać trudne do zrealizowania. Vlahovic odpowiada za niemal połowe strzelonych bramek Fiorentiny w tym sezonie. Ekipa Violi podobnie jak Arsenal bije się o europejskie puchary.

DODATKOWE WZMOCNIENIA?

Jak donosi „Football London” Arsenal chce wzmocnić także środek pola. Trafić tam ma Arthur z Juventusu na zasadzie wypożyczenia oraz Guimaraes z Lyonu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter