Kamil Drygas zostaje w Pogoni Szczecin

Kamil Drygas przedłużył wygasający 30 czerwca kontrakt z ekstraklasową Pogonią Szczecin. Nowa umowa 30-letniego pomocnika obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024.

Wychowanek Marcinków Kępno dołączył do „Dumy Pomorza” 1 lipca 2016 roku. Opuścił wówczas bydgoskiego Zawiszę, barwy którego reprezentował od sierpnia 2013. Ponadto Drygas jest mocno związany z dwoma klubami Wielkopolski, czyli nieistniejąca już Amicą Wronki i Lechem Poznań. W obu tych zespołach grał na początku swojej kariery.

W Pogoni z marszu stał się podstawowym zawodnikiem. Debiutancki sezon w barwach „Portowców” Kamil Drygas zakończył z 36 występami. Zdobył w nich 5 bramek i zanotował 2 asysty, natomiast już 16 września 2018 roku po raz pierwszy założył opaskę kapitana „Dumy Pomorza”. Wówczas w 8. kolejce Ekstraklasy Pogoń zremisowała z Koroną Kielce 1:1.

Miniony sezon zakończył z 26 występami na koncie. Dwa z nich miały miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA przeciwko NK Osijek. Drygas w kampanii 2021/2022 zdobył 7 bramek oraz dorzucił jedną asystę. Łącznie w barwach Pogoni Szczecin 30-latek rozegrał 176 spotkań, w których strzelił 36 bramek i miał 15 asyst. Okrasił je dwukrotnym medalem Mistrzostw Polski.

Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, jest z nami już od sześciu lat. Przed nim dwa kolejne i życzę mu i wszystkim, by był to najlepszy okres „Drygiego” w Dumie Pomorza” – przyznał dyrektor pionu sportowego Pogoni, Dariusz Adamczuk.

O podpisaniu nowej umowy przez Drygasa było głośno już w sobotę, 21 maja, czyli wtedy, kiedy Pogoń rozgrywała ostatni mecz sezonu. W trakcie starcia ze „Słonikami” z Niecieczy spiker podał informację o jej przedłużeniu przez 30-latka, co zdezorientowało samego piłkarza. Wówczas rozmowy jeszcze trwały, natomiast dziś już oficjalnie odnowił swój kontrakt do 30 czerwca 2024.

Dodaj komentarz