Kącik Fantasy.GW27

Brighton, Brentford, Crystal Palace i Southampton- te drużyny rozegrają dwa mecze w tej kolejce. Kogo wybrać z tych drużyn? I jak się przygotować na następne kolejki- na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszej publikacji.

WILDCARD w ruch?
Osobiście wykorzystam „dziką kartę” dopiero po przerwie na reprezentacje. Duża różnica między FPL GW27 i GW29 skutkowana przerwą na kadrę może namieszać pod względem kontuzji oraz dyspozycji zawodników.

Kogo na kapitana?
Z Haalandem nie możesz wyjść na minus, więc idealnie wpisuje się w propozycje „bezpiecznej” opcji. Teraz zostaje nam tylko pytanie, czy chcemy grać bezpiecznie czy zaryzykować?

https://twitter.com/StatmanDave/status/1632018812479389698

Jeśli to drugie to pamiętajmy o tym zawodniku- Ivan Toney ma podwójną kolejkę i to on dostanie bardzo dużo opasek kapitańskich w tej kolejce. Trzeci snajper ligi angielskiej ma przed sobą dwa teoretycznie proste mecze.

Są też tacy zawodnicy jak Kane, Rashford czy Salah, którzy grają na słabsze drużyny. Odpowiednio Kane na Nottingham, Rashford na Southampton i Salah na Bournemouth. Chociaż wszyscy pamiętamy, że Salah i Bournemouth to nie jest dobre połączenie (ostatni mecz 9-0 dla LFC i 3pkt Mo).

Mac Allister czy Mitoma?
Mac Allister- na jego korzyść na pewno wpływa fakt, że jego posiadanie jest mniejsze niż 5%. 10-tka „Mew” gra bardzo solidny sezon okraszony mistrzostwem świata, jednak Mac Allister z Argentyny a z Brighton to dwie różne osoby.

Mitoma- pod wodzą Roberto De Zerbiego zaliczył tylko trzy bezpunktowe kolejki na jedenaście możliwych. Jego średnia punktowa to aż 6.7 punktu na mecz. W tej kolejce podejmie Leeds oraz Crystal Palace.