Kącik Fantasy. GW21

Kolejka na zaoszczędzenie darmowego transferu? Tak to właśnie ona. Już 21.01 zaczynamy kolejną odsłonę gier Premier League, której preludium jest starcie Liverpoolu z Chelsea, a epilogiem będzie derbowe starcie Fulham z Tottenhamem.

Oszczędzajcie transfery!
Już za chwilę wracają najważniejsze rozgrywki klubowe czyli Liga Mistrzów, a swoje zwieńczenie będą mieć puchary krajowe. Bowiem już za parę dni będą rozgrywane mecze półfinałowe Carabao Cup oraz czwarta runda Fa Cup.

https://twitter.com/UtdWays/status/1613356382744629249

Sytuacja jest jeszcze niepewna i do końca nie wiemy, które drużyny będą mieć podwójną kolejkę, a które mogą nie zagrać. W najbliższych tygodniach możemy mieć sporo podwójnych meczów, więc jeśli nie musicie wykonywać teraz jakiś ruchów to ich nie róbcie.

Co z tym Brighton?
Padło już słynne Here We Go i wiemy, że Trossard zamieni barwy Brighton na Arsenal. Czy Brighton się tym przejęło? Absolutnie nie. W ostatnich trzech meczach strzelili dwanaście bramek w tym trzy przeciwko Liverpoolowi.

https://twitter.com/PulseSportsNG/status/1614295136036339718

Po mundialu na największą gwiazdę ekipy De Zerbiego oraz całej ligi wyrasta Solly March. Zdobył 44 punkty w FPL w ciągu ostatnich czterech tygodni, wliczając w to trzykrotny pełny bonus. W meczu przeciwko Liverpoolowi zdobył aż 19 punktów, co plasuje go na szczycie tabeli formy FPL. Kolejnym plusem jest jego niska cena, bo kosztuje zaledwie 5,1 mln. Jeśli ktoś ma w składzie Almirona to po tej kolejce śmiało może go zamienić na Solly’ego Marcha.

Kto na kapitana?
Po słabszych występach Haalanda trzeba się solidnie zastanowić komu powierzyć opaskę na przyszłą kolejkę. Nie możemy być już „no brainerami” którzy ślepo dają kapitana na Norwegu licząc na kolejnego hattricka. Tutaj są moje propozycje (nie uwzględniam Haalanda):

Pierwszą opcją jest Harry Kane, który zagra na Craven Cottage. Tottenham nie przegrał z Fulham od 17.03.2013r. . Przy aktualnych formach obu drużyn możemy liczyć niestety na wygraną Fulham, ale mam nadzieję, że z golem Harry’ego. Mimo, że Fulham ma szansę na zwycięstwo to i tak podchodzę bardzo optymistycznie do strzelca 15-tu bramek w tym sezonie.

https://twitter.com/_Stats24/status/1611290349128785920

Pomimo słabszego czasu dla Liverpoolu to intuicja podpowiada mi proponowanie Salaha na kapitana. Salah zanotował w tym sezonie 12 akcji prowadzących do gola, wliczając bramkę i asystę od restartu. Przy absencji Nuneza może akurat w sobotę odbuduje się wielka legenda Liverpoolu.

Ostatnim zawodnikiem, którego proponuję jest Ivan Toney. Brentford podejmuje na wyjeździe Leeds- jedną z gorszych obron w lidze. Kapitan Brentford według mnie jest bardzo niedocenianą postacią. W 17 rozegranych meczach zdobył 13 bramek i trzy asysty, co daje w sumie 16 „goal contributions”. Dodatkowo wśród wszystkich graczy w lidze w ostatnich sześciu meczach zajmuje pierwsze miejsce pod względem bramek i trzecie pod względem dochodzenia do tzw. „big chances”.