Juventus z kłopotami prawnymi? Włoski klub oskarżony

Wygląda na to, że Juventus ma kłopoty. Włoska policja finansowa dokonała przeszukania biura w Turynie i Mediolanie w poszukiwaniu dokumentów o handlu zawodnikami w latach 2019-2021.

Juventus jest najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech (36 tytułów). Prokurator z Turynu – Anna  Maria Loreto – w piątkowym oświadczeniu powiedziała o dochodzeniu. Ma ono zbadać rzetelność informacji od wyższych menadżerów Juventusu przekazywanym inwestorom. Mieli też wystawiać faktury za nieistniejące transakcje.

„Rozważa się kilka operacji profesjonalnych graczy i usługi świadczone przez agentów zaangażowanych w pośrednictwo” – mówiła Loreto.

Juve i ich największy udziałowiec – Exor – nie mieli natychmiastowej odpowiedzi, gdy portal „Reuters” zapytał ich o śledztwo. We wrześniu Juventus poinformował, że regulator rynku CONSOB przygląda się zyskom uzyskiwanym z handlu zawodnikami. W zeszłym miesiącu włoski prokurator federalny wszczął dochodzenie w sprawie piłkarzy z Serie A.

Juventus ma mieszany okres jeśli chodzi o grę. Ostatnio ulegli Chelsea aż 4-0 będąc kompletnie zdominowani (jedna z bramek). W tabeli ligowej niespodziewanie są dopiero na ósmym miejscu. Teraz czeka ich pojedynek z Atalantą, który nie będzie łatwy. Ekipa Gasperiniego zajmuje czwarte miejsce w tabeli i realnie walczy z liderami. Spotkanie na pewno będzie ciekawe, a na relację z niego chwilę po meczu zapraszamy na naszą stronę.

Udostępnij:

Facebook
Twitter