Juan Mata odejdzie z Manchesteru United?

Wszystko wskazuje na to, iż po sezonie Juan Mata opuści Manchester United. Według Nicolo Shiry hiszpański pomocnik nie podpisze nowego kontraktu z klubem.

Kariera Juana Maty w Manchesterze United powoli dobiega końca. Jego umowa z klubem kończy się 30 czerwca 2022 roku, i raczej nie zostanie przedłużona.

Jak informuje Nicolo Shira klub nie ma chęci, aby przedłużyć z Hiszpanem umowę. Powodem tego może być słabnąca pozycja Maty w klubie. Zaczął on częściej siedzieć na ławce rezerwowych bądź na trybunach.

Tylko w tym sezonie 33-latek zagrał ledwie 4 razy w koszulce United, gdzie na boisku spędził raptem 171 minut. Nie zanotował w tym sezonie jeszcze ani jednej bramki oraz asysty. Pół sezonu minęło, odkąd zagrał w Premier League. 

Hiszpan jednak nie planuje zawieszenia butów na kołku. Mówi się o jego powrocie do Hiszpanii.

Przebieg kariery Juana Maty

Hiszpan jest wychowankiem Realu Oviedo. Seniorską karierę rozpoczynał w 2006 roku w barwach Realu Madryt Castilla. Latem 2007 roku przeszedł do Valencii. Tam Juan Mata pokazał się z najlepszej strony. W 2008 roku wywalczył z Nietoperzami Puchar Króla. W sumie w latach 2007-11 dla Valencii zagrał w 129 meczach, strzelając 33 gole. Latem 2011 roku kupiła go londyńska Chelsea. Mata odszedł z Chelsea po odstawieniu go od pierwszej 11 przez Jose Mourinho. Od 2014 roku jest zawodnikiem Manchesteru United. Jak na razie dla Czerwonych Diabłów wystąpił w 189 meczach, strzelając 34 gole. 

Hiszpan z powodzeniem występował także w narodowych barwach. Z kadrą wywalczył:

  • Mistrzostwo Świata w 2010 roku,
  • Mistrzostwo Europy w 2012 roku,
  • Srebrny Medal Pucharu Konfederacji w 2013 roku, 

W kadrze grał w latach 2009-16. Rozegrał dla niej 41 meczów, strzelając 10 goli.

Udostępnij:

Facebook
Twitter