Jimenez odchodzi z Górnika! Hiszpan zostanie klubowym kolegą Insigne

Oficjalnie Jesus Jimenez odchodzi z Górnika Zabrze. 28-latek przeniesie się do amerykańskiego Toronto. Hiszpan zostanie klubowym kolegą Lorenzo Insigne. Toronto FC wpłaciło klauzulę za napastnika. 

Z Zabrza do Toronto:

Już tydzień temu Jan Urban w wywiadzie przyznał, że Jesus Jimenez opuści Górnik Zabrze. W poniedziałek klub potwierdził, że po 3,5 roku w Polsce hiszpański snajper odejdzie do Toronto FC.

Jimenez odchodzi:

Tak naprawdę temat odejścia Jimeneza rozpoczął się już w lato, gdy to bliski sprowadzenia Hiszpana był poznański Lech.  Ostatecznie jednak został on w Górniku Zabrze i wyszło mu to z nie najgorszym skutkiem. Obecny sezon w jego wykonaniu to 19 rozegranych spotkań (zagrał we wszystkich ligowych potyczkach), 9 strzelonych bramek i 4 asysty. Mogło być lepiej, ale jak na połowę sezonu statystyki i tak znakomite.

– Nie ukrywam, że Jimenez praktycznie odszedł z Górnika. Do spełnienia zostały jedynie formalności, a te sprowadzają się do prostej rzeczy – zapłacenia klauzuli odstępnego. Wiedzieliśmy, że Jesús jest w takiej sytuacji. Ja liczyłem się z jego odejściem latem i było blisko, by to nastąpiło. Wtedy udało się go zatrzymać, natomiast nie spodziewałem się, że ktoś zapłaci klauzulę odstępnego, gdy do końca kontraktu zostało raptem kilka miesięcy – mówił trener Jan Urban.

Jeszcze wcześniej istniała opcja odejścia Hiszpana do Meksyku. Warto również dodać, że temat był bardzo gorący, klauzula odstępnego przypisana w kontrakcie Jesusa nie stanowiła ceny zaporowej dla klubów spoza europy.

Do Polski Jimenez trafił latem 2018 roku z CF Talavery. Przez ten czas wyrósł na przewodnią postać Górnika i jednego z lepszych napastników Ekstraklasy. Łącznie jego dorobek zamyka się w 43 bramkach i 25 asystach w 134 spotkaniach w śląskim zespole.

Udostępnij:

Facebook
Twitter