Jhon Chancellor żegna się z Zagłębiem Lubin

30-letni obrońca Jhon Chancellor odchodzi z Zagłębia Lubin. Władze „Miedziowych” nie zdecydowały się na przedłużenie wygasającej z końcem czerwca umowy z reprezentantem Wenezueli.

Jhon Chancellor to 30-letni środkowy defensor, który wzmocnił ekipę „Miedziowych” 28 lutego tego roku. Był to zatem był to tzw. transfer „last minute”, czyli przeprowadzony w ostatni dzień zimowego okienka. Obrońca opuścił wówczas włoską Brescię Calcio, która w tym sezonie dotarła do baraży w Serie B, jednak nie udało jej się wywalczyć promocji do Serie A.

Wcześniej Chancellor reprezentował barwy głównie wenezuelskich klubów. Na pierwszy wyjazd z kraju zdecydował się w styczniu 2017 roku, kiedy to zasilił szeregi ekwadorskiego zespołu Delfín SC. Ponadto grał także w rosyjskim Anży Machaczkała oraz katarskim Al-Ahli SC. Następnie zdecydował się na przeprowadzkę do Brescii Calcio, dla której zdobył 4 bramki i zanotował 1 asystę w 63 występach.

Kolejnym przystankiem 30-latka było Zagłębie, dla którego Jhon Chancellor rozegrał tylko 7 spotkań. W zespole „Miedziowych” zadebiutował 5 marca, kiedy to drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca zremisowała u siebie 0:0 z Piastem Gliwice. Środkowy obrońca rozegrał wówczas pełne 90 minut, podobnie jak i w kolejnych sześciu meczach, w których nie strzelił jednak ani jednego gola.

Po krótkim pobycie Jhona w Klubie postanowiliśmy, że nie skorzystamy z opcji przedłużenia kontraktu. Chciałbym Jhonowi podziękować za wkład włożony w utrzymanie zespołu. Wniósł doświadczenie w trudnym momencie, aczkolwiek doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy innych rozwiązań w formacji obronnej, także Jhonowi bardzo dziękujemy i życzmy powodzenia” – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Zagłębia, Piotr Burlikowski.

30-letni środkowy obrońca to także 29-reprezentat Wenezueli. W kadrze swojego kraju zadebiutował w towarzyskim spotkaniu z Ekwadorem, które rozegrano w 2017 roku. Defensor ma za sobą także występy w eliminacjach do mistrzostw świata oraz prestiżowym Copa América. Trzy lata temu dotarł ze swoją reprezentacją do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Dodaj komentarz