Jewhen Konoplanka może trafić do Ekstraklasy!

Jewhen Konoplanka do Ekstraklasy?

Obecne okienko w niektórych klubach z Ekstraklasy może na razie zawodzić. Jedną z drużyn, w której nie doszło do żadnego poważniejszego wzmocnienia jest Cracovia. Zdaniem TVP Sport taki stan długo nie będzie się utrzymywał. „Pasy” są bowiem bliskie sprowadzenia do siebie nazwiska. I to bardzo głośnego. Jewhen Konoplanka jest podobno o krok od przenosin do Krakowa.

Mimo że wejście w rundę wiosenną ekipa Jacka Zielińskiego miała dobre. Zremisowali bowiem z liderującym w Ekstraklasie Lechem Poznań. Nie da się ukryć, że potrzeba tam wzmocnień. Takie ma przyjść właśnie z Ukrainy.

Jewhen Konoplanka jest obecnie piłkarzem Szachtara Donieck. Praktycznie tam jednak w bieżącym sezonie nie występuje. Pewne więc było to, że w końcu Ukrainiec będzie chciał szukać nowego pracodawcy. Początkowo mówiło się o opcjach austriackich, tureckich, czy węgierskich. Wszystkie negocjacje zakończyły się jednak niepowodzeniem.

W tym momencie, skoro transfery do innych lig się wysypały, agenci zawodnika szukają mu opcji angażu w PKO Ekstraklasie. Nie tylko Cracovia, a kilka klubów z polskiej ligi dostało taką propozycję. Włodarze „Pasów” są jednak najbardziej konkretni. To miało urzec przedstawicieli piłkarza, którzy teraz mają dopinać ostatnie szczegóły kontraktu. Transakcja nie powinna trwać długo. Szachtar chce się pozbyć niepotrzebnego piłkarza, Cracovia chce go pozyskać, a sam zainteresowany jest skłonny, aby przenieść się do Polski na ostatnie lata kariery. Wymagania płacowe też nie powinny być problemem. Jewhen Konoplanka nie jest gościem, który oczekuje zawrotnych kwot. Zawodnik trenuje w tej chwili indywidualnie na Ukrainie i czeka na ostateczny werdykt.

Sylwetka Jewhena Konoplanki

32-latek jest aktualnie piłkarzem Szachtaru, natomiast nie jest oczywiście z tego znany. W swojej bogatej karierze zaliczył ponad 50 spotkań w Bundeslidze i 32 w La Liga. Największym sukcesem jest zwycięstwo w Lidze Europy, kiedy był piłkarzem Sevilli. Był niegdyś również etatowym zawodnikiem w reprezentacji Ukrainy, dla której zaliczył 86 występów, strzelając 21 bramek. Ostatnie lata kariery były już dużo gorsze. Stąd spekulacje o Cracovii.

Udostępnij:

Facebook
Twitter