Jerzy Brzęczek wraca do pracy! Wisła Kraków ma nowego szkoleniowca

Poznaliśmy nowego trenera Wisły Kraków! Za sterami „Białej Gwiazdy” zasiada Jerzy Brzęczek, który po kilku miesiącach wraca do pracy.

Zakładano długofalowy projekt z trenerem Adrianem Gulą – skończyło się na kilku miesiącach pracy. W niedzielę Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o rozstaniu się ze szkoleniowcem. Podziękowano mu za współpracę, zaangażowanie oraz profesjonalizm towarzyszący wykonywaniu codziennych obowiązków. W komunikacie napisano: „Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w Ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie”. I w końcu nadeszła ta chwila, na którą czekali kibice Wisły Kraków – ogłoszono nowego szkoleniowca! Został nim Jerzy Brzęczek, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Z klubem powalczy na szczeblu PKO Ekstraklasy oraz w rozgrywkach krajowego pucharu. Obie strony związały się umową obowiązującą do zakończenia sezonu 2021/22. Zawarto opcję przedłużenia. Tym samym sprawdziły się informacje podane przez „Przegląd Sportowy”. „[Jerzy Brzęczek] jeszcze za czasów poprzednich właścicieli raz był blisko objęcia posady przy Reymonta. W przypadku, gdy jego siostrzeniec Jakub Błaszczykowski jest współwłaścicielem Białej Gwiazdy, ta alternatywa miała jeszcze większe szanse powodzenia.” – brzmi część ich wpisu.

Dla Jerzego Brzęczka będzie to powrót do prowadzenia zespołu po kilkumiesięcznej przerwie, gdy ten rozstał się z reprezentacją. Pod jego wodzą kadra rozegrała 24 mecze. Wcześniej trenował m.in. takie zespoły jak Lechia Gdańsk, GKS Katowice czy Wisła Płock.

Udostępnij:

Facebook
Twitter