Jasmin Burić zasilił szeregi KGHM Zagłębia Lubin

Zgodnie z poprzednimi doniesieniami, Jasmin Burić podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Dobrze znany kibicom PKO Ekstraklasy bramkarz wraca do Polski.

W szczególności będą go pamiętać fani Lecha Poznań, w którym występował w latach 2009-2019. Podczas swojej przygody w „Kolejorzu” 210 razy stanął pomiędzy słupkami i zachował 90 czystych kont. Po dziesięciu latach spędzonych w PKO Ekstraklasie przeniósł się do izraelskiego Hapoelu Haifa. Grał tam dwa sezony. Jak jeszcze kampanię 19/20 może zaliczyć do udanych, tak rok później musiał się pogodzić z jedynie siedmioma występami. Od momentu rozstania w lipcu 2021 roku, pozostawał bez klubu. Teraz wkracza do składu Zagłębia Lubin, by pomóc im w utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, co będzie podstawą pod następne miesiące klubu z Lubina.

„Do naszego zespołu dołącza doświadczony bramkarz Jasmin Burić. Jestem przekonany, że wniesie do zespołu bramkarzy niebagatelne doświadczenie. W związku z zakomunikowaniem o nieprzedłużeniu kontraktu przez Dominika Hładuna oraz niepewnej sytuacji zdrowotnej Kacpra Bieszczada, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Jasmina, który da nam jakość i zabezpieczenie na newralgicznej pozycji bramkarza” – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Fot. Zagłębie Lubin

Jak możemy wyczytać z powyższego komunikatu, Dominik Hładun nie przedłuży kontraktu. Teraz nasuwa się jedno pytanie – odejdzie w obecnym okienku czy wypełni swój kontakt z „Miedziowymi” do samego końca. Jedno jest jednak pewne. Golkiper może już rozmawiać z zainteresowanymi pracodawcami. Najprawdopodobniej będzie to zespół z zagranicy, lecz nie możemy wykluczać pozostania w Polsce.

Udostępnij:

Facebook
Twitter