Jan Ciućka zmienia klub! Zespół z Ekstraklasy stawia na młodych

Górnik Zabrze grający w PKO Ekstraklasie ściąga do siebie młodego, perspektywicznego gracza. Jan Ciućka zamienia Rekord Bielsko-Biała na Górnik Zabrze.

Klub z Zabrza w piątek poinformował o nowym nabytku. Na mocy transferu definitywnego 18-letni Jan Ciućka trafił do Górnika. Ofensywny gracz urodzony w Żywcu stawiał swoje pierwsze kroki w ekipa Górala – Czarnych. Później reprezentował barwy Rekordu Bielsko-Biała, w którym szybko przebił się do pierwszej drużyny. Jak radził sobie na murawie w trzeciej lidze w grupie III? Na pewno ten okres może zaliczyć do udanych. W sezonie 20/21 trafił do bramki 10 razy w 21 spotkaniach. W kolejnej rundzie rozgrywek w 11 meczach strzelił 8 razy. 

Jakie są dalsze plany?

Patrząc na komentarz Romana Kaczorka, szefa skautingu w Górniku Zabrze, możemy zauważyć zadowolenie z tego ruchu. – „Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo jest to ważnym elementem polityki kadrowej Górnika. Przed Janem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej. Pokazuje to dobitnie również bieżący sezon. Liczymy, że kariera Janka potoczy się podobnym torem, jak chociażby Krzysztofa Kubicy. Powołuję się na jego przykład nieprzypadkowo, bowiem obu zawodników łączy miejsce urodzenia i to, że ich talent szlifowany był w tej samej drużynie, Czarnych – Góralu Żywiec. Jego przyjście do Zabrza bardzo nas cieszy, bowiem młody piłkarz już dziś budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. Ponadto dowodzi, że obrany kurs jest nadal aktualny i dalej chcemy pracować z młodymi piłkarzami. Wierzę, że Ciućka systematycznie będzie się rozwijał, a w przyszłości Górnik będzie miał z niego wiele pożytku.”

Jan w czwartek miał testy medyczne. Oceniono m.in. prawidłowość pracy stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń. Kontrakt Ciućki będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku. Zawarto w nim opcję przedłużenia.

Udostępnij:

Facebook
Twitter