Jakub Wójcicki odchodzi z Zagłebia Lubin!

Rozgrywki ligowe Ekstraklasy 21/22 to ostatnie mecze, w jakich Jakub Wójcicki wystąpi w koszulce ekipy z Lubina. Doświadczony stoper po meczu z Lechem Poznań zostanie pożegnany. Klub wydał już oficjalne oświadczenie.

Wówczas 31-letni Jakub przyszedł do Zagłebia Lubin latem 2020 roku. Wtedy pozyskano go za darmo. Stoperowi skończył się kontrakt z Jagielonią Białystko, a ekipa Piotra Stokowca zaoferowała mu nową dwuletnią umowę. Dlatego wraz z końcem czerwca tego roku kończy się kontrakt doświadczonego obrońcy.

„Miedziowi” oficjalnie poinformowali, że nie zostanie on przedłużony. W tym sezonie Jakub Wójcicki rozegrał 16 oficjalnych meczy. Większość z nich miała jednak miejsce podczas rundy jesiennej.

Oficjalne oświadczenie Zagłebia Lubin:

– Kubie Wójcickiemu z dniem 30 czerwca 2022 kończy się umowa i z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Kubie za okres gry w Zagłębiu. Bardzo doświadczony, fantastyczny, ambitny chłopak, który oddawał zawsze wszystko to, co najlepsze Zagłębiu. Jednakże kończy się jakiś etap i postanowiliśmy, że kontraktu nie przedłużymy. Także życzymy Kubie wszystkiego najlepszego i powodzenia. Będziemy go tu bardzo pozytywnie i miło wspominać – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną Zagłębia dyrektor sportowy klubu, Piotr Burlikowski.

Trener Piotr Stokowiec bardzo rzadko korzystał z usług Jakuba, stąd też klub nie zaproponował mu przedłużenia umowy. Co więcej, w 2022 roku piłkarz ani razu nie pojawił się w wyjściowym składzie Zagłębia Lubin.