Jacek Góralski opuszcza Kajrat Ałmaty! Jaka będzie jego przyszłość?

Jacek Góralski w Kajracie Ałmaty

Jacek Góralski to bardzo nietypowy jak na polskie warunki pomocnik. Na tle innych z naszej kadry wyróżnia się niebywałą zawziętością i przy tym często potrzebną brutalnością. Dla każdego w Polsce, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, postać ta nie powinna być anonimowa. O ile w przeszłości, w lidze polskiej potrafił się wyróżnić, swoją jakość pokazał także w bułgarskim Łudogorcu, o tyle po przejściu do Kazachstanu jego passa powodzeń (przynajmniej w piłce klubowej) się skończyła. W zespole z Ałmat zaliczył zaledwie 34 spotkania, w których nie zdobył żadnej bramki ani asysty. Jest piłkarzem tamtejszego klubu od stycznia 2020r. Oczywiście duży wpływ na tak ubogą liczbę meczy rozegranych miał fakt, iż przez długi czas musiał zmagać się z zerwanymi więzadłami. Po powrocie przestał był jednak tak znaczącą postacią. Obecnie w większości przypadków przesiaduje mecze na ławce rezerwowych.

Koniec przygody w Kazachstanie

Coś się zaczyna, więc i musi się kiedyś skończyć. Kontrakt Jacka Góralskiego z Kajratem Ałmaty wygasa wraz z końcem 2022 roku. Wiadomo już, że nie zostanie on przedłużony. To zresztą potwierdził sam zainteresowany na łamach „Przeglądu Sportowego”: „To prawda. Taki jest efekt rozmów z klubem”.

Co dalej?

Wiadomo, że odchodzi, natomiast nikt nie ma świadomości o dacie, ani kierunku, w którym miałby były zawodnik Jagiellonii się udać. Pewne jest jednak, iż czas na jego korzyść zdecydowanie nie działa. „Góral” nastawia się na odejście już latem. Wszystko dlatego, że już zimą reprezentacja Polski będzie mierzyła się w Katarze na Mistrzostwach Świata. 29-latek pragnie być częścią tej kadry, a z tak małą liczbą występów prawdopodobieństwo takie znacząco spada.

Z najnowszych informacji wynika, że najbliżej pomocnikowi jest do Major League Soccer. Głównym chętnym do kupna ma być Seattle Sounders. Plotki o Góralskim w MLS napędzają się tym bardziej, jeżeli weźmiemy sobie pod lupę postać agenta piłkarza. Nie wiadomo od dziś, że Mariusz Piekarski na rynku w Stanach Zjednoczonych ma bardzo dobre kontakty.