Insigne dogadany z nowym klubem!

Insigne po zakończeniu obecnego sezonu najprawdopodobniej odejdzie z Napoli. Jak podaje Alfredo Pedulla, wychowanek drużyny z Neapolu dogadał się już z Toronto FC. Drużyna z Major League Soccer skusiła go lukratywnym kontraktem. 

Dlaczego Insigne odchodzi?

Lorenzo w Napoli spędził niemalże całą swoją seniorską karierę. Obecny kapitan „Azzurrich” wygrał tam zaledwie 3 trofea. Puchar Włoch w sezonach 13/14, 19/20 oraz Superpuchar w sezonie 14/15. Reprezentant Włoch rozegrał w Neapolu 294 mecze i strzelił 79 bramek. Warto również dodać, że jest on ulubieńcem fanów. W czerwcu tego roku kontrakt Insigne dobiega końca, początkowo skrzydłowy był chętny go przedłużyć. Lorenzo miał zażądać podwyżki, mimo tego, że jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników swojego klubu. Aurelio Di Laurentiis, nie zgodził się. Co więcej, właściciel ekipy prowadzonej przez Luciano Spalettiego chciał obniżyć wynagrodzenie mistrza Europy.

Dokąd pójdzie reprezentant Włoch?

Obecnie Insigne zarabia 5 milinów euro rocznie, a nowa oferta Napoli opiewała na mniejszą. Jednakże Lorenzo nie może narzekać na brak ofert z innych klubów. Po świetnych występach Insigne na Euro 2020 wydawało się, że Włoch zostanie w Serie A, lub przejdzie do lepszego klubu. Tymczasem kilka dni temu pojawiły się informacje, że może wylądować w MLS. Toronto kusi reprezentanta Włoch lukratywnym kontraktem. Jak donosi Alfredi Pedulla klub zza oceanu zaproponował Włochowi 11 milionów euro plus bonusy. Lorenzo z nowym klubem ma podpisać 4-letni kontrakt z opcją przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Cała operacja ma zostać sfinalizowana już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter