Ile milionów może Legia zgarnąć w meczu ze Spartakiem?

– To najważniejszy mecz Legii w tym sezonie – powiedział prezes klubu, Dariusz Mioduski.

Już dziś w ramach szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy Legia zmierzy się ze Spartakiem Moskwa. Mistrzowie Polski muszą wygrać, jeśli chcą zająć drugie miejsce w grupie C i wiosną rozegrać dwumecz w 1/16 Ligi Europy. 

Co jest stawką i skąd biorą się te miliony?

Za wygranie meczu jest 630 tys. euro. Za awans z drugiego miejsca jest dodatkowe – 550 tys. euro. Uefa każdemu zespołowi odpadającemu w fazie grupowej płaci pół miliona euro. Jak łatwo policzyć, wygrana ze Spartakiem daje Legii ponad 1,5 mln euro, czyli ponad 7,5 mln złotych. Pewne jest, że im Legia zajdzie dalej, tym więcej dostanie od Uefy. Warto dodać, że potencjalnymi rywalami mistrzów Polski w 1/16 Ligi Europy są takie drużyny jak Barcelona czy Borussia Dortmund. Mecz z takimi zespołami, to na pewno większe pieniądze z praw telewizyjnych.

O co grają piłkarze?

Klub dzieli się z piłkarzami premiami wypłacanymi od Uefa. Drużyna dostaje 15 % do podziału, czyli w przypadku wygranej Legii, zawodnikom zostanie rozdzielony milion złotych. Wiadomo, że nie jest to główna motywacja podopiecznych Marka Gołębiewskiego. Możliwość grania przeciwko chociażby Barcelonie wiąże się z nowymi doświadczeniami i z okazją do pokazania się większej publiczności.

Udostępnij:

Facebook
Twitter