Iker Casillas zabrał głos w sprawie Złotej Piłki

Legenda hiszpańskiej piłki dziś po południu wypowiedziała się na temat wczorajszej wygranej Leo Messiego. Iker Casillas, bo o nim mowa jest rozczarowany werdyktem dotyczącym złotej piłki.

Były bramkarz Realu Madryt umieścił na Twitterze wpis, który nie obył się bez echa.

Coraz trudniej mi uwierzyć w piłkarskie nagrody, dla mnie Messi jest jednym z 5 najlepszych piłkarzy w historii, ale trzeba zacząć umieć odróżniać, kto jest najwybitniejszy po sezonie. To nie jest takie trudne! Inni to utrudniają!

 

Oczywiście, zwłaszcza z perspektywy Polaków można się zgodzić z byłym piłkarzem Królewskich. Robert Lewandowski według wielu zasłużył na zdobycie Złotej Piłki za 2020 i 2021 rok. Tak się jednak nie stało i wypada to uszanować. Szkoda tylko, że na tym ucierpiał nasz rodak. Hiszpan nie zdradza na kogo on oddałby głosy. Patrząc jednak jak chciał zagłosować Carlo Anceltotti, który na pierwszym miejscu wybrał Karima Benzemę. Można przypuszczać, że Hiszpan wybrałby podobnie.

Iker Casillas wygrał w swojej karierze wiele trofeów. Jest Mistrzem Świata z 2010 roku oraz Mistrzem Europy z 2008 i 2012 roku z Hiszpanią. Mimo to nigdy nie znalazł się nawet w pierwszej trójce plebiscytu o złotego buta.

Iker Casillas nie jest jedyną znaną osobą nie zgadzającą się z wynikiem więcej przeczytacie na naszej stronie klikając tutaj oraz pod tym linkiem

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter