Grzegorz Krychowiak odchodzi z AEK Ateny

Dobiegło końca wypożyczenie Polaka z FK Krasnodar do AEK Ateny. Grzegorz Krychowiak pożegnał się z kibicami greckiego klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wojna na Ukrainie wywołała sporo turbulencji. Ucierpiała też na tym piłka nożna. UEFA umożliwiła zagranicznym piłkarzom grającym w  Rosji na wypożyczenie do innego zespołu do końca trwającego sezonu. Z tejże opcji skorzystał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak. 32-latek w marcu przeniósł się z rosyjskiego FK Krasnodar do greckiego AEK-u Ateny. Dzisiaj Polak zakończył swój pobyt w greckim zespole.

Mimo że Krychowiak nie grał długo w Atenach, to działacze zespołu chcą go zatrzymać u siebie na dłużej. Właściciele klubu ze stolicy Grecji są skłonni zaoferować 32-latkowi rekordową kwotę zarobków. Mowa o półtora miliona euro za rok gry.

Zanim jednak reprezentant Polski uzgodni, gdzie będzie kontynuował karierę, to musi wrócić do Rosji. Z władzami zespołu z Krasnodaru reprezentant Polski musi ustalić warunki, na jakich definitywnie odejdzie z klubu.

Mimo to Grzegorz Krychowiak we wtorkowy wieczór na Facebooku napisał pożegnalny wpis

Piękniejsza niż greckie zabytki jest tylko grecka gościnność. Bardzo dziękuję za fantastyczne przyjęcie niesamowitym kibicom i piękny czas w Grecji. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy” – napisał.

W trakcie swojego pobytu w Grecji 32-latek rozegrał dziewięć spotkań, w których strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

 

Dodaj komentarz