Grzegorz Krychowiak: Nawałka był pod tym względem najlepszy

Już za kilka dni mamy poznać nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Owszem, taka informacja miała pojawić się już 19 stycznia, jednak postanowiono przełożyć przedstawienie trenera na ostatni dzień tego miesiąca. Grzegorz Krychowiak w rozmowie z Radosławem Nawrotem z „Interii” postanowił uchylić rąbka tajemnicy w sprawie jego kandydata na to stanowisko. Opowiedział również o obrywaniu za słabe występy w kadrze.

Grzegorz Krychowiak. Chyba możemy się zgodzić, że jest to najmodniejszy reprezentant naszego kraju w piłce nożnej. Zawsze idealnie wyprasowane spodnie, dopasowany garnitur i wypolerowane buty. Sam mówi, że lubi być dobrze ubrany, ponieważ to ułatwia pierwszy kontakt w różnych sytuacjach.

Jednak trzeba pamiętać, że nawet dobry dobór kolorów w garderobie nie pomoże w grze na murawie. Krychowiak nie tylko obrywa za modny styl życia, ale również za słabsze występy w reprezentacji. Świetnie mogliśmy to zauważyć podczas spotkań w ramach EURO 2020, gdzie został nazwany „hamulcowym” drużyny  – „To jest spowodowane tym, że jestem graczem doświadczonym, liderem. Jeżeli nie ma wyniku, wtedy łatwiej skrytykować takiego zawodnika, a nie kogoś początkującego. Ja to akceptuję i rozumiem. Nie zadowolę wszystkich. Mam mecze słabsze i lepsze, a gdy masz słabszy mecz i jesteś w pewnym wieku, o określonym doświadczeniu reprezentacyjnym, wówczas wszyscy chcą cię skreślać. Czuję się świetnie i gram w kadrze systematycznie, zatem tak – Grzegorz Krychowiak się nie skończył.”

Radosław Nawrot zapytał się gracza Krasnodaru, czy ma on jakieś zdanie na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Według niego Adam Nawałka mógłby pomóc kadrze – „Jasne, każdy ma. Jako zawodnik wiem, że do meczu z Rosją zostało bardzo niewiele czasu. Nowy selekcjoner, który podejmie rękawicę, będzie tu kluczowy, więc ważne jest, by zaaklimatyzował się jak najszybciej. Adam Nawałka, który zna reprezentację i zawodników, byłby kilka kroków przed kimś, kto tego doświadczenia nie ma. To jednak tylko opinia, ja decyzji nie podejmuję.”

Co na to inni kadrowicze?

„Jestem przekonany, że większość by chciała. Chciałaby, bo pamiętają, że współpraca z trenerem Nawałką była dobra. W wypadku każdego trenera przychodzi porażka i trzeba wtedy odejść, ale to jeszcze nie znaczy, że mamy do czynienia ze złym szkoleniowcem. To rytm futbolu. Trener Nawałka po porażkach i zwycięstwach zawsze był z nami w stałym kontakcie. Dzwonił, pisał SMSy, był cały czas z nami. Jeśli chodzi o kontakt z zawodnikami, to Nawałka był pod tym względem najlepszy, a to kluczowa sprawa. U selekcjonera – na pewno, bo treningów z nim nie jest wiele. Dialog, zrozumienie to absolutna podstawa, by jak najszybciej zacząć grać tak, jak chce trener. Każdy nowy szkoleniowiec w reprezentacji potrzebuje kilku miesięcy, żeby gra zaczęła funkcjonować i trzeba to brać pod uwagę. Patrząc na naszą obecną sytuację, te kilka miesięcy to może już być za późno. Można szukać innych, ale Nawałka to opcja najlepsza” – odpowiedział Grzegorz Krychowiak na pytanie dotyczące kolegów z reprezentacji.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter