Gołębiewski przed meczem Legia – Spartak: Celem jest wygrywanie każdego spotkania

– Uważam, że ten mecz jest bardzo ważny dla klubu pod względem finansowym jak i dalszego rozwoju. Spotkanie ze Spartakiem i Puchar Polski, to są drogi, którymi chcemy podążać, ponieważ wiemy jaka jest sytuacja w lidze. Celem Legii jest wygrywanie każdego meczu, tak samo dziś jak i w niedzielę z Wisłą Płock. Zawsze walczymy o 3 punkty – mówi trener Legii, Marek Gołębiewski.

Mistrzów Polski czeka prawdopodobnie najważniejszy mecz w sezonie jak przyznał prezes Legii, Dariusz Mioduski. Warszawiacy zmierzą się dziś ze Spartakiem Moskwa i jest to ich ostatnia szansa na pozostanie w europejskich pucharach. Do awansu Legii potrzebne jest zwycięstwo, a będzie to bardzo trudne, ponieważ zespół z Rosji realnie walczy o pierwsze miejsce w grupie C. 

– Jaki jest plan na ten mecz? Musimy wygrać i zagrać bardziej ofensywnie niż z Leicester czy Napoli. Nie łatwo jest godzić grę w lidze z pucharami. Tylko Napoli dobrze sobie radzi na obydwu płaszczyznach. Jeśli chcemy awansować, to musimy strzelić co najmniej jedną bramkę i zagrać mądrze w defensywie. Czesław Michniewicz grał na pięciu obrońców, bronił się bardzo skutecznie i wyprowadzał groźne kontrataki. To przyniosło Legii 6 punktów.

Absencje w kadrze Legii

– Sytuacja kadrowa jest nieco lepsza, wraca 3 zawodników, ale jeden wypadł. Filip Mladenović ma problem z kolanem, dzisiaj ma zabieg iniekcji. Długo się już z tym zmaga i musi to wyleczyć. Do kadry wracają Kastrati, Lopes i Johansson.

– Chciałbym serdecznie pozdrowić trenera Marka Papszuna, ponieważ znamy się osobiście. Plotki o tym, że Legia chce go zatrudnić w żadnym stopniu nie wpływają na moją pracę. Sądzę, że na zawodników też nie. Są profesjonalistami i w każdym meczu chcą zgarnąć 3 punkty. Zajmujemy się swoją robotą i miejmy nadzieje, że będziemy mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

*Transmisja tego spotkania o 18:45 w Tvp 2 oraz na platformie Viaplay.

W poprzednim meczu ze Spartakiem, Legia zwyciężyła 1-0 strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. To goście są jednak większymi faworytami, ponieważ udało im się dwukrotnie pokonać Napoli i zremisować na wyjeździe z Leicester. Największym atutem Legii wydają się być kibice, którzy z pewnością nie zawiodą tego wieczoru.

Udostępnij:

Facebook
Twitter