Gianni Infantino chce powstrzymać migracje… Mundialem co dwa lata

Od dłuższego czasu słyszymy o pomyśle organizacji Mistrzostw Świata co dwa lata. FIFA z niego nie rezygnuje, a Gianni Infantino chce go przepchnąć, powołując się na migracje z krajów słabiej rozwiniętych.

FIFA łapie się wszystkiego, by przepchnąć pomysł organizacji Mundialu co dwa lata, który kolidowałby nie tylko z rozgrywanym w lata parzyste inne niż Mistrzostwa Świata EURO. Inny kalendarz rozgrywek byłby problemem dla Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo rodzi on kolejne problemy w trakcie sezonu ligowego – więcej przerw reprezentacyjnych, a co za tym idzie, większe zmęczenie i podatność na kontuzje u zawodników. Tylko że niestety nikt nie liczy się z ich zdaniem, jak również ze zdaniem trenerów.

To mimo wszystko nie powstrzymuje Gianni’ego Infantino. „The Guardian” przybliżył nam nadzwyczajną sesję Rady Europy. Szwajcar opowiedział o swojej strategii, która koncentrowałaby się na podwojeniu dotychczasowej częstotliwości organizowania rozgrywek FIFA.

„Ten temat nie dotyczy tego, czy chcemy Mistrzostwa Świata co dwa lata, ale tego, co chcemy zrobić dla przyszłości futbolu. Jeśli myślimy o reszcie świata i o zdecydowanej większości Europy, to musimy pomyśleć o tym, co przynosi piłka nożna. Futbol to szansa, nadzieja, reprezentacje narodowe. Nie możemy powiedzieć reszcie świata: płaćcie, ale oglądajcie nas w telewizji. Musimy znaleźć sposób na włączenie całego świata do rozgrywek. Musimy dać szansę Afrykańczykom, aby nie musieli przeprawiać się przez Morze Śródziemne w poszukiwaniu być może lepszego życia, ale, co bardziej prawdopodobne, śmierci na morzu. Oni potrzebują godności.” – mówił do zgromadzonych Gianni Infantino.

Jego słowa na Twitterze skomentował Ronan Evain, dyrektor naczelny Football Supporters Europe – „Jak nisko może upaść Infantino? Instrumentalizacja śmierci na Morzu Śródziemnym w celu sprzedania swojego megalomańskiego planu jest nie do opisania. Obrzydliwe. On nie nadaje się do prowadzenia światowego futbolu.”

Udostępnij:

Facebook
Twitter