Gavi na dłużej w Barcelonie!

Gavi jest coraz bliżej podpisania nowej umowy z FC Barceloną. Mimo wielu problemów i kryzysów wewnątrz klubu to zarząd przedłuża umowę z kolejnym świetnie prezentującym się młodzieżowcem. Swoje kontrakty w tym sezonie przedłużyli już: Ansu Fati, Pedri, Ronald Araujo. „Duma Katalonii” zabezpiecza swoją przyszłość. Jak informuje „Catalunya Radio” przedstawiciele klubu spotkają się z agentem Hiszpana, aby dopiąć detale. 

Gavi jest świetnym środkowym pomocnikiem. Mimo bardzo młodego wieku, ponieważ ma on zaledwie 17 lat to już zdążył zadebiutować w reprezentacji Hiszpanii u Luisa Enrique. Nastolatek należy do grona najbardziej utalentowanych zawodników FC Barcelony. Regularnie występował w minionym sezonie w barwach tego klubu. Gavi zaledwie w tym sezonie zaliczył aż 47 występów w koszulce „Blaugrany”. Zdobył on dwie bramki i dorzucił do tego 6 asyst. Jest to wspaniały dorobek jak na pierwszy sezon w dorosłej piłce. Jego świetna gra przyciągnęła zainteresowanie angielskich gigantów. Media podawały informacje, że Liverpool był skłonny aktywować klauzulę odstępnego przypisaną do kontraktu Gaviego. Opiewała ona na 70 milionów euro.

„The Reds” chcieli skorzystać z tego, że kontrakt reprezentanta Hiszpanii kończy się wraz z 30 czerwca 2023 roku. Jednakże wiele wskazuje na to, że wychowanek La Masii pozostanie w ekipie Xaviego. Według „CAT” w ciągu najbliższych dni klub osiągnie porozumienie z agentem piłkarza.

Oficjalne szczegóły są nam nie znane, lecz według medialnych doniesień Hiszpan chce zarabiać 4 miliony euro rocznie. Ponoć przez kolejne lata ta kwota ma wzrosnąć o dwa miliony euro netto rocznie.