Gavi na celowniku giganta?! W grze wielkie pieniądze

Gavi to jedno z największych objawień La Masii w ostatnich latach. Przez klub przewijali się wyjątkowi, natomiast to on jest uznawany za prawdziwą perełkę „Blaugrany”. Mimo bardzo młodego wieku już odgrywa kluczową rolę w „Dumie Katalonii”. Z racji, iż FC Barcelona ma swoje problemy i nie jest tak silna, jak te kilka lat temu, nie może dziwić zainteresowanie „mocniejszych”.

Gavi i jego przyszłość

Liverpool, który szuka wzmocnień w środku pola, podobnież jest w stanie zapłacić za Hiszpana niemałą kwotę. Gavi ma kontrakt ważny do 2023 roku. Zawarta jest w nim klauzula wykupu wynosząca 50 milionów euro. Zdaniem brytyjskich mediów władze The Reds nie zamierzają się w tym temacie powstrzymywać i są gotowi tyle za niego wyłożyć. W tym powstrzymać może ich tylko macierzysty klub 17-latka. FC Barcelona postara się oczywiście przedłużyć kontrakt z Gavim i podnieść jego klauzulę na poziom miliarda euro. Podobny zabieg zastosowano już zresztą w przeszłości, kiedy Pedri i Ansu Fati stawali się coraz lepsi.

Gavi rozegrał do tej pory 26 spotkań dla pierwszej drużyny „Dumy Katalonii”. Jego talent został dostrzeżony także przez Luisa Enrique, który postawił na niego w czterech meczach reprezentacji Hiszpanii. Co warto podkreślić, nie były to spotkania o niskiej randze. Zagrał przecież kolejno w półfinale i finale Ligi Narodów UEFA. Tam mimo ostatecznej klęski jego reprezentacji, pokazał się z bardzo dobrej strony, będąc wyróżniającą się postacią.

Niezbędny

Jeszcze niedawno postać anonimowa, natomiast dziś persona, bez której kibice „Barcy” i sam Xavi nie wyobrażają sobie obecnego składu klubu z Katalonii. Niejednokrotnie zresztą trener wypowiadał się o nim w superlatywach, niejako potwierdzając teorię o wkładzie utalentowanego pomocnika w rozwój klubu.

„Posiadanie go w zespole jest dużym atutem. Rozegrał dziś świetne spotkanie. W wieku 17 lat wszedł już na taki poziom. On jest teraźniejszością i przyszłością tego klubu. Mamy szczęście mając takich graczy jak on, Araujo, Pedri, Abde i inni. To niezwykłe. Gavi jest dla mnie bezcenny” – wypowiedź Xaviego po ligowym zwycięstwie z Elche.

 

Inne o FC Barcelonie:

FC Barcelona: Szykuje się spotkanie ws. przyszłości Ousmane Dembélé (futbolinfo.pl)

Barcelona zbroi się na walkę o puchary – Aubameyang oficjalnie w zespole! (futbolinfo.pl)

Udostępnij:

Facebook
Twitter