Gabriel Slonina na celowniku europejskiego giganta!

Gabriel Slonina to 17-latek występujący na co dzień w Major League Soccer, a dokładnie w Chicago Fire. O bramkarzu z polsko-amerykańskim obywatelstwem zrobiło się głośno przy okazji jego gry w klubie, a także powołania do reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Teraz wiele wskazuje na przenosiny do lepszego, europejskiego zespołu.

Slonina stał się łakomym kąskiem dla reprezentacji, o czym dobrze zdaje sobie sprawę amerykańska kadra. Mimo wszystko golkiper nie wyklucza decyzji o reprezentowaniu Polski. Pewne jest, że zawodnik w Chicago Fire w niedalekiej przyszłości będzie musiał się zdecydować na opcję „A” lub „B”. Jednak jak się okazuje, wcześniej będzie musiał dokładnie przemyśleć swój ruch transferowy.

Jak donosi „Tuttosport”, Gabriel Slonina znalazł się na celowniku Juventusu! „Stara Dama” stara się obserwować rynek pod kątem wyszukiwania młodych talentów, by wzmocnić drużyny młodzieżowe. Według portalu została zatrudniona specjalna osoba, która ma czuwać nad działem „Poszukiwania Talentów”. Samo źródło uważa, że obie strony są w trakcie zaawansowanych rozmów. Tym samym nie można wykluczać, że gracz opuści MLS jeszcze w tym okienku. Początkowo miałby on zasilić drużynę U-23. Obecny kontrakt Gabriela obowiązuje do końca 2022 roku.

Zalety Sloniny

Gabriel Slonina to bramkarz posiadający dobrą budowę ciała. Mierzy 189 lub 193 centymetry wzrostu (różne źródła podają inaczej) oraz waży 89 kilogramów. Istotny jest również fakt, iż posiada odpowiednią sprężystość, dobrą siłę fizyczną oraz niezwykły refleks ukazujący się przy strzałach z bliskiej odległości.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter