Frenkie de Jong o krok od odejścia

Frenkie de Jong prawdopodobnie opuści Camp Nou. Jak informuje Fabrizio Romano oraz angielskie media, Holender ma na dniach podpisać kontrakt z Manchesterem United.

Od kilku tygodni trwa saga dotycząca transferu Frenkiego de Jonga. Byłby to solidny zastrzyk gotówki dla FC Barcelony. Znacznie odciążyło by to również budżet płac, co pozwoli na sprowadzanie kolejnych gwiazd. Na liście priorytetów „Dumy Katalonii” znajdują się obecnie Robert Lewandowski, Jules Kounde i Bernardo Silva. Warunkiem dla tego ostatniego jest odejście de Jonga.

Działacze Blaugrany nie chcieli za łatwo oddawać Holendra i próbowali sprzedać go za jak najwyższą kwotę. Z początku oczekiwali oni zaś 80 milionów euro, lecz Manchester United nie był zdecydowany wydawać tak dużych pieniędzy. Według Fabrizio Romano cena będzie jednak niższa. Sytuacja z Lewandowskim zaczęła się komplikować, więc Barcelona chciała jak najszybciej otrzymać pieniądze. Jak informują media, „Duma Katalonii” miała zaakceptować kwotę rzędu 65 milionów euro + bonusy. Zatem wielce prawdopodobne, że ponownie Frenkie de Jong będzie współpracować z Erikiem ten Hagiem. 

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1541094492639469574

Włoski dziennikarz Nicolo Shira twierdzi, że 25-latek podpisze kontrakt z „Czerwonymi Diabłami”, który będzie go obowiązywał aż do czerwca 2027 roku. Zarobki holenderskiego pomocnika miały by również wzrosnąć. Przewiduje się, że Frenkie de Jong będzie zarabiał 19 milionów euro netto za sezon gry w barwach zespołu z Old Trafford.