Franck Kessie nie dla Barcelony? Powodem wymagania finansowe zawodnika

FC Barcelona będąca w nienajlepszej sytuacji finansowej od dłuższego czasu rozgląda się za wzmocnieniem drugiej linii. Najlepszym wyborem w takim przypadku byłby gracz, którego pozyskać można na zasadach wolnego transferu. Kimś takim najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu będzie Franck Kessie, pomocnik Milanu, któremu wraz z końcem czerwca wygasa umowa z włoskim zespołem. Jednak według doniesień serwisu ”Sport”, Barca nie będzie dłużej starała się o podpis 25-latka. Powodem mają być żądania finansowe Iworyjczyka

Wymagania finansowe Kessiego

Iworyjczyk niedawno odrzucił ofertę Milanu opiewającą na 5 mln € za sezon. Jak na warunki Barcelony już sam podobny próg miałby nie wchodzić w grę, a zakładając stałość żądań pomocnika, należałoby mu zaoferować prawie 6-7 milionów. Na takie warunki klub ze stolicy Katalonii zgodzić się nie może ze względu na brak stabilności finansowej.

Jeśli nie Milan to Inter?

Poszukiwania kolejnych kandydatów Xavi, wraz z zarządem Blaugrany skierowali na drugą stronę San Siro, czyli między szeregi Interu. Jednym z kandydatów, których upodobał sobie były znakomity pomocnik Barcy ma być podobno Marcelo Brozović. Chorwat również nie kwapi się szczególnie do przedłużenia swojej umowy z włoskim klubem i oczekuje nowych wyzwań oraz poczynienia pewnego kroku naprzód.

Sam Kessie na stole ma już oferty z innych klubów. Największe zainteresowanie jego osobą ma wykazywać Juventus, wraz z czołowymi zespołami Premier League.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter