FC Barcelona znalazła nowego sponsora!

W środowisku piłkarskim każdy wie, że FC Barcelona potrzebuje pieniędzy jak tlenu. Niektórzy zaczęli mieć wątpliwości, czy tak faktycznie jest, skoro udało się pozyskać Torresa, Traore czy Aubameyanga. Wydaje się jednak, że te transfery zostały sfinalizowane głównie dlatego, że w najbliższym czasie uda się podpisać kontrakt ze sponsorem.

 

Kto będzie sponsorem FC Barcelony?

Wszystko wskazuje na to, że będzie to Spotify – serwis strumieniowy, który oferuje dostęp do muzyki i podcastów za darmo. Jako że Joan Laporta chce podnieść FC Barcelonę z finansowego dołka, podpisanie kontraktu ze szwedzką firmą będzie kolejną częścią tego planu. Tuż obok przedłużenia kontraktu z Umtitim i oddaniu na wypożyczenie Coutinho.

 

Ile zarobi „Duma Katalonii”?

Będzie to olbrzymia kasa. Wcześniej mówiło się o tym, że Barca otrzyma 340 milionów € przez 5 lat, ale w poniedziałek wieczorem stacja RAC1 podała informacje, że kontrakt będzie krótszy, ale hiszpański klub dostanie więcej pieniędzy za sezon. Umowa ze Spotify zostanie podpisana na trzy lata, a Barcelona otrzyma w tym czasie aż 280 milionów €.

 

Jeśli chodzi o korzyści szwedzkiego serwisu strumieniowego, to ich logo będzie w centralnym miejscu koszulek sekcji męskiej i żeńskiej Barcy. Spotify zyska także prawo do nazewnictwa stadionu Camp Nou, ale to dopiero po sezonie. Wtedy bowiem wygasa kontrakt Barcelony z aktualnym sponsorem – Rakutenem.

 

Już wcześniej Spotify chciało zainwestować w piłkę

Pod koniec kwietnia Daniel Ek wyraził zainteresowanie zakupu Arsenalu. Ostatecznie współzałożyciel skandynawskiej firmy nie przejął całego pakietu udziałów w londyńskim zespole. Tak się nie stało, bo obecne władze „Kanonierów” nie przystały na propozycję wykupu.

 

Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Wiele wskazuje na to, że Spotify będzie sponsorem jednego z największych klubów na świecie. Co prawda, ten zespół zajmuje dopiero czwarte miejsce w LaLiga i nie gra już w Lidze Mistrzów, ale to wciąż uznana marka na rynku, szczególnie na azjatyckim. I na pewno te pieniądze z kontraktu sponsorskiego pomogą Barcelony w odbudowaniu się.

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter