Fabian Ruiz nie dla FC Barcelony?

Fabian Ruiz

fot. Getty Images

Wokół FC Barcelony ostatnio krąży wiele plotek transferowych. Mówi się wciąż, chociażby o transferze Roberta Lewandowskiego. A Fabian Ruiz jest blisko przejścia do zespołu. 

Fabian Ruiz jest czołową postacią w Napoli. W związku z jego dobrymi występami zaczęły krążyć pogłoski o transferze do lepszego klubu. Faworytem w pozyskaniu Hiszpana miała być Barcelona. Jednak jak informuje Calciomercato.com, Napoli bardzo by chciało zatrzymać Ruiza u siebie na dłużej.

Wedle doniesień „Azzuri” mają oczekiwać za Ruiza raptem 20 milionów euro. To jest promocyjna kwota dla wielu klubów. Z tego względu FC Barcelona bardzo by chciała mieć pomocnika Napoli u siebie. Jego zwolennikiem ma być trener Xavi.

Właściciele i kibice ekipy z Camp Nou muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Włoscy pracodawcy środkowego pomocnika mieli wziąć sprawy w swoje ręce. 26-latek jest przekonywany do pozostania na Półwyspie Apenińskim. Wnioskować ma o to ponoć sam prezes klubu Aurelio De Laurentis.

Według informacji serwisu Calciomercato.com nowa propozycja kontraktowa opiera się na zarobkach rzędu trzech i pół miliona euro za sezon gry i długości kontraktu do 30 czerwca 2027 roku.

Na razie nie są znane zamiary Ruiza. Choć w Neapolu twierdzą, że zostanie w klubie dłużej. I ponoć nie spłynęły jeszcze konkretne oferty za byłego zawodnika Realu Betis. 

 

 

 

Dodaj komentarz