Erik ten Hag opuści po sezonie Ajax Amsterdam?

Utytułowany holenderski klub Ajax Amsterdam przeżywa ostatnio trudne chwile. Mowa bowiem o ujawnionym skandalu obyczajowym byłego dyrektora sportowego klubu Marca Overmarsa. Po sezonie klub może opuścić także dotychczasowy trener Erik ten Hag

Holenderska piłka, żyje ostatnio informacjami na temat Marca Overmarsa, byłego dyrektora sportowego Ajaxu. Jakby tego było mało, problemy „Godenzonen” mają się nie skończyć. Według Mike Verweij z „De Telegraaf” klub po sezonie ma opuścić dotychczasowy trener Erik ten Hag

Verweij uważa, że menadżer przeniesie się do Niemiec, gdzie zainteresowanych jego usługami ma być kilka klubów. Wiadomo już, że Erik Ten Hag rozmawiał z Borussią Mönchengladbach, ale również inne kluby chciałyby zatrudnić Holendra.

52-letni szkoleniowiec poza ofertami z Niemiec jest również na radarze kilku innych czołowych europejskich klubów. Jest on łączony m.in.  z objęciem posady trenera w Manchesterze United. 

Erik Ten Hag – przebieg kariery

Holender zanim został trenerem to był zawodowym piłkarzem. Grywał na pozycji obrońcy. Grał on tylko w holenderskich zespołach. Natomiast karierę trenerską rozpoczął w 2002 roku, od bycia trenerem młodzieżówki FC Twente. Jako samodzielny trener zaczął pracę w Go Ahead Eagles. Trenerem Ajaxu jest od 2017 roku. Z klubem wywalczył dwa razy tytuł mistrza Holandii. A także raz zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19. Walkę o finał przegrali po dramatycznym dwumeczu z Tottenhamem. 

Udostępnij:

Facebook
Twitter