Erik Exposito w kręgu zainteresowań włoskiego klubu

Czołowy strzelec w PKO BP Ekstraklasie Erik Exposito może niebawem zmienić klub. Zawodnikiem Śląska Wrocław interesuje się drużyna z Serie A oraz zespoły z drugiej ligi hiszpańskiej.

Hiszpan do polskiej ligi trafił w lipcu 2019 roku. Od tamtej pory w barwach „wojskowych” brał udział w 78 meczach, strzelił w nich 26 bramek i dołożył do tego 9 asyst. Jest on bardzo ważnym elementem układanki trenera Magiery. Jego strata na pewno zabolałaby Śląsk, bo trudno im będzie znaleźć alternatywę na pozycji napastnika.

Najpoważniejsze zainteresowanie podobno wykazuje Venezia. Beniaminek włoskiej Serie A w tym momencie zajmuje 16 miejsce w tabeli. Tylko pięć punktów dzieli ich od strefy spadkowej. Na pozycji napastnika przydałby się im ktoś taki jak Erik Exposito. Ich dwaj najlepsi strzelcy w tym momencie mają po 4 gole na koncie, nie jest więc to zadawalający wynik. Strzelanie w Venezii nie rozkłada się także na innych graczy. Drużyna Paolo Zanettiego jest drugą najgorszą ekipą pod względem zdobywanych goli. Mają ich15. Gorsza jest tylko ostatnia Salernitana z dorobkiem 11 trafień.

O napastnika Śląska Wrocław spróbują powalczyć także zespoły z Segunda Division. W przypadku tej ligi nie ma jednak na razie konkretów. Też ze względu finansowych zespoły z drugiego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii miałyby problem z opłaceniem warunków stawianych przez ”wojskowych”. Mowa jest o 2,5 lub 3 milionach euro. Za mniejszą kwotę Wrocławianie nie zdecydują się na sprzedaż swojego zawodnika.

Udostępnij:

Facebook
Twitter