Erik Expósito jedną nogą jest już w Chinach. Pozostały ostatnie szczegóły

Znaki na niebie i ziemi wskazują, że ze Śląska Wrocław odejdzie Erik Expósito. Klub miał już zaakceptować ofertę zespołu z ligi chińskiej. Oznacza to, że musiał on zaoferować przynajmniej 2 miliony euro.

Erik Expósito ma za sobą udaną rundę jesienną w Śląsku Wrocław. Hiszpan w obecnym sezonie wystąpił 24 razy w koszulce „Wojskowych”. Strzelił w niej 10 goli i zanotował pięć asyst we wszystkich rozgrywkach. Dobre występy zaczęły przykuwać uwagę innych klubów – jak się okazało, nie tylko europejskich. Według informacji Filipa Macudy napastnik miał polecieć do Ameryki i trafić do jednego z klubów Major League Soccer. Z biegiem dnia kierunek lotu zmienił się o 180 stopni, ponieważ na prowadzenie wysunęła się chińska drużyna. Śląsk miał otrzymać ofertę wahającą się w przedziale od 2,1 do 3 miliona euro. „Gazecie Wrocławskiej” udało się ustalić, że strony są w trakcie dogadywania ostatnich szczegółów transferu przed wylotem Erika na testy medyczne. 

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław liczy się z odejściem Expósito. Jeśli tak się stanie, to możemy spodziewać się jeszcze jednego transferu „WKS” w trakcie okna transferowego. „Cały czas musimy się z tym liczyć. Erik z powodu kwarantanny nie był z nami w Turcji, nie przygotowywał się z drużyną, a teraz, choć cały czas jest naszym piłkarzem, może zostać sprzedany. Jest spore zainteresowanie tym zawodnikiem, jesienią strzelił w lidze dziewięć bramek i mocno się rozwinął, a to jest dostrzegane przez inne kluby. Z tego co wiem, zostały do ustalenia jakieś szczegóły, więc cały czas mam z tyłu głowy, że lada moment Expósito może odejść” – powiedział Magiera.

„Nie będę ukrywał, że cały czas pracujemy nad pozyskaniem nowych zawodników. Jeden z nich miałby wzmocnić środek pola. Co do drugiego, to nie chciałbym dokładnie określać, o jaką pozycję chodzi, bo liczmy na tzw. złoty strzał. W końcówce okna transferowego często pojawiają się dobre okazje i będziemy chcieli z takowej skorzystać” – dodał szkoleniowiec.

Erik Expósito trafił do Śląska Wrocław w 2019 roku z Las Palmas. Do chwili obecnej zagrał dla „Wojskowych” w 87 meczach. Podczas ich trwania 27 razy trafił do siatki i zaliczył 12 asyst. Grał również dla takich klubów jak Córdoba CF czy Deportivo Rayo Cantabria.

Udostępnij:

Facebook
Twitter