Douglas Costa opuszcza Juventus! Fabrizio Romano: Here we go!

Douglas Costa uda się na kolejne wypożyczenie. Tym razem czas na rozdział w Major League Soccer – informują Fabrizio Romano i Nicolò Schira. Brazylijczyk jest po rozwiązaniu kontraktu z Grêmio.

Douglas Costa ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense, zespole z Brazylii. Ten jednak nie pomógł swojej byłej drużynie w walce o utrzymanie. W lidze wystąpił 26 razy, strzelił tylko 3 gole i zanotował dwie asysty. Ostatecznie klub w styczniu poinformował, że Costa nie jest już zawodnikiem Grêmio. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu. Takiego stanu rzeczy zapewne nie spodziewał się Juventus, który w rezultacie musiał pracować nad kolejnym wypożyczeniem brazylijskiego piłkarza. Na ich szczęście szybko znalazł się zainteresowany – Los Angeles Galaxy występujące w Major League Soccer. Już dzień po oficjalnym komunikacie ze strony zespołu z Brazylii na stronie „mlssoccer.com” pojawiły się pierwsze doniesienia w sprawie kontynuowania kariery w USA.

Nowy rozdział w karierze Douglasa Cousy może zacząć się wraz początkiem następnego tygodnia. Jak poinformował Fabrizio Romano, jeden z najlepiej doinformowanych dziennikarzy, ogłoszenie nowego nabytku LA Galaxy ma odbyć się w poniedziałek. Brazylijczyk ma podpisać półroczne wypożyczenie + kontrakt do czerwca 2023 roku (jako wolny piłkarz). Według informacji podanych przez Nicolò Schirę, kontrakt ma obowiązywać do końca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Douglas Costa to 31-latek grający w takich zespołach jak Bayern Monachium, Juventus czy Szachtar Donieck. W koszulce „Starej Damy” wystąpił 103 razy. Strzelił w niej 10 razy, a 21 zanotował ostatnie podanie. W seniorskiej reprezentacji narodowej wystąpił w 31 meczach.

Udostępnij:

Facebook
Twitter