Diego Costa może trafić do Serie A

Jak podaje Sky Italia Diego Costa znalazł się na celowniku dobrego włoskiego klubu. Hiszpan jest jedną z opcji dla Atalanty Bergamo.

Coraz więcej niepewności pojawia się wokół nazwiska byłego gracza między innymi Chelsea. 33-latek po rozstaniu z Atletico Mineiro wciąż szuka nowego klubu. Okienko transferowe w najlepszych ligach świata jest już zamknięte, lecz Diego Costa jako wolny zawodnik wciąż może szukać dla siebie nowego miejsca.

Hiszpanem interesowało się kilka drużyn. Mówiło się o włoskiej Salernitanie oraz tureckim Fenerbahce. Oba te zespoły zrezygnowały jednak z dalszych starań o byłego gracza między innymi Atletico Madryt. Do gry włączyła się zatem Atalanta. Ekipa z Bergamo szuka nowego napastnika. Na jej celowniku pojawiło się dwóch zawodników. Wspomniany Costa oraz Graziano Pelle. Obecnie w składzie Gian Piero Gaspariniego znajduje się 3 napastników. Mowa o Duvanie Zapacie, Luisie Murielu oraz Josipie Iliciciu. Pierwszy z wymienionych ma jednak problem ze zdrowiem, nie jest obecnie zdolny do gry. Słoweniec z kolei od jakiegoś czasu zmaga się z powracającą depresją. Oznacza to, że trener Atalanty nie ma tak naprawdę za wielkiego wyboru.

Costa to doświadczony zawodnik. Grał w topowych ligach. Zdobył w trakcie swojej kariery 2 mistrzostwa Anglii oraz 2 razy tryumfował w lidze hiszpańskiej. Niedawno zdobył także krajowy tytuł z Atletico Mineiro. Jest to oczywiście gracz już zdecydowanie po drugiej stronie rzeki. Bliżej mu do zakończenia kariery niż do wielkiego rozwoju. Warto jednak pamiętać, że swoim doświadczeniem i boiskowym cwaniactwem może wiele wnieść w poczynania Atalanty.

Jewhen Konoplanka może trafić do Ekstraklasy! – tutaj przeczytasz o potencjalnym transferze do Ekstraklasy

Udostępnij:

Facebook
Twitter