Derby Londynu przez duże „D”. Zapowiedź meczu Chelsea – Tottenham

Dziś, o godzinie 17:30 odbędzie się mecz Chelsea – Tottenham. Obecność przed ekranem, bądź na trybunach w ten wieczór dla fanów Premier League obowiązkowa. Ekipa The Blues zalicza w ostatnim czasie dołek formy. W nowym roku nie wygrali jeszcze żadnego meczu w Premier League. Z drugiej strony znajduje się natomiast Tottenham. Pod batutą Antonio Conte, „Koguty” przeżyły istny renesans. Ostatnio mierzyły się ze sobą – dwukrotnie wygrała Chelsea. Chęć odwetu będzie tu duża. Nie możemy więc nikogo tu skreślać.

Kryzys Chelsea

Dyspozycje Chelsea śmiało nazwać można już kryzysem. Thomas Tuchel w poprzednim sezonie zrobił maszynę, która wygrała Ligę Mistrzów. W obecnych rozgrywkach już tak dobrze ich forma nie wygląda. Początek i tego był świetny, zaś im dalej w las, tym było gorzej. Kibica klubu z niebieskiej części Londynu niepokoić może fakt, iż ostatnie wyniki nie są najlepsze. Przegrywają zarówno z lepszymi – Czy poznaliśmy już nowego mistrza? Manchester City 1:0 Chelsea (futbolinfo.pl), jak i tymi gorszymi – Premier League: Chelsea kontynuuje złą passę – (futbolinfo.pl). Atutem jest w ich przypadku ostatnie zwycięstwo w bezpośrednim starciu. Choć ciężko jest ocenić daną drużynę po takim meczu, na pewno jakąś opinię można sobie wyrobić. W takim przypadku Chelsea ma dużo lepszą.

Tottenham w odbudowie

Przyjście Antonio Conte, po odejściu Nuno Espirito Santo, mimo tego, że budziło wątpliwości, obecnie wydaje się dobrym ruchem. Wszystko to dlatego, że pod batutą Włocha, Tottenham gra po prostu lepiej. Zarówno pod względem stylu, jak i wyników prezentuje się to znacznie bardziej okazale. Mimo iż odbudowa „Wielkiego Tottenhamu” dopiero się zaczyna, już udowodnili, że potrafią poradzić sobie z właściwie każdym. Nadzieję w ich przypadku stanowi ostatnia forma obydwu drużyn. Odkładając na bok mecze bezpośrednie, to u nich bilans zwycięstw wygląda lepiej.

Forma obydwu drużyn

Chelsea

Tottenham

18.01. vs Brighton 1:1   (Premier League) 19.01. vs Leicester 2:3   (Premier League)
15.01. vs Manchester City 1:0   (Premier League) 12.01. vs Chelsea 0:1   (EFL Cup) 
12.01. vs Tottenham 0:1   (EFL Cup) 09.01. vs Morecambe 3:1   (FA Cup)
08.01. vs Chesterfield 5:1   (FA Cup) 05.01. vs Chelsea 2:0   (EFL Cup)
05.01. vs Tottenham 2:0   (EFL Cup) 01.01. vs Watford 0:1   (Premier League)

Mecze bezpośrednie

Co ciekawe, dla Chelsea, Tottenham to drużyna, z którą najwięcej razy wygrywali w całej swojej historii. Derby te nie są więc zbyt wyrównane. Ekipa The Blues wygrała z nimi 63 razy, a „Koguty” 34. Pozostałe spotkania to remisy.

Sytuacje kadrowe:

Chelsea: nie wiadomo tu wszystkiego. Oczywiste jest to, że Edouard Mendy nie przyjdzie. Poleciał w końcu na Puchar Narodu Afryki. Kontuzjowani są Ben Chilwell, czy Reece James. Podobno Chalobaha i Christensena również dziś nie zobaczymy.

Tottenham: tu na pewno nie zagra dwójka zawodników. Chodzi o Cristiana Romero, a także Heung-Min Sona. Zawodnicy ci również nabawili się urazów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter