Dennis Jastrzembski w Ekstraklasie?!

Śląsk Wrocław to ekipa, która lubuje się w ściąganiu młodych, polskich zawodników. Wrocław staje się dla nich miejscem drugiej szansy. Miejscem, w którym mogą ponownie pokazać na co ich stać. Jednym z zawodników ściągniętych właśnie na tej zasadzie był Łukasz Bejger. Teraz dołączy do niego kolega z Niemiec.

Śląsk zdecydowanie potrzebuje wzmocnień na skrzydle. Ekipa Jacka Magiery miała nadzieję na znalezienie zawodnika dynamicznego, który będzie w stanie rozhulać ich grę w ofensywie. Jak pokazują wszystkie znaki na niebie właśnie go znaleźli. Dennis Jastrzembski ma w najbliższym czasie przywdziać zielone barwy i pomóc Śląskowi wrócić do ligowej czołówki.

Dla większości polskich kibiców Jastrzembski nie jest, a przynajmniej nie powinien  być postacią anonimową. Jest on Niemcem polskiego pochodzenia, który na co dzień broni barw berlińskiej Herthy. Miał on okazję rozegrać jeden mecz dla polskiej młodzieżówki, gdy trenował ją Jacek Magiera. Ponoć od tamtego czasu utrzymywali wspólny kontakt, a były trener Legii regularnie namawiał go na transfer do Śląska. Jak się okazuję całkiem skutecznie.

Jastrzembski od jakiegoś czasu był rzucany po przeróżnych wypożyczeniach. Nigdy jednak nie udało mu się opuścić granic Niemiec. W tym sezonie próbowano na niego stawiać w pierwszej drużynie Herhty, ale niestety nie był w stanie podołać oczekiwaniom. Skrzydłowy zagrał jedynie w 8 spotkaniach Bundesligi, podczas których nie zaliczył żadnej bramki bądź asysty. Upewnił działaczy berlińskiej ekipy, iż nie prezentuje on obecnie poziomu na pierwszą klasę rozgrywkową w Niemczech.

Sytuacje miał wykorzystać Jacek Magiera. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, poza Śląskiem młodym zawodnikiem interesowały się także takie ekipy, jak Raków Częstochowa, czy też Legia Warszawa. Ostatecznie Jastrzembski na 99.9% trafi do Śląska. We Wrocławiu ma pojawić się w przyszłym tygodniu i podpisać 3-letni kontrakt z klubem. Wydaje się być on bardzo solidnym wzmocnieniem, jak na Ekstraklasę. Śląsk sprowadza do siebie zawodnika z bundesligowym doświadczeniem i realnymi perspektywami na przyszły zarobek.

Czytaj też:

Wisła straci El Mahdiouiego?!

Gytkjear wraca do Ekstraklasy

Udostępnij:

Facebook
Twitter