Dennis Jastrzembski oficjalnie zawodnikiem Śląska Wrocław

Dennis Jastrzembski w Śląsku Wrocław!

W ostatnich tygodniach plotkom na temat Dennisa Jastrzembskiego nie było końca. Początkowo mówiło się o Legii Warszawa, czy też Rakowie Częstochowa. Dziś wszelkie spekulacje zostały ucięte. 21-latek został ogłoszony nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem obowiązuje do czerwca 2025 roku, czytamy na stronie klubowej.

Nowy skrzydłowy wrocławian ma w swoim CV kilka niezłych niemieckich marek, a do stolicy Dolnego Śląska przenosi się z Herthy Berlin. W młodzieżowych drużynach tego klubu zaliczał bardzo dobre występy, co niestety nie przerzuciło się na piłkę seniorską. Ostatecznie więc w przeciągu 3,5. roku, odkąd trafił do podstawowej kadry, był na boisku zaledwie 16 razy. Po drodze dochodziło do wypożyczeń. Nigdzie jednak na miarę oczekiwań nie grał i za każdym razem wracał do „Die Alte Dame” z podkulonym ogonem.

Dennis Jastrzembski, jako młody chłopak, miał bardzo bujne życie nie tylko, jeżeli chodzi o karierę klubową, ale też reprezentacyjną. Zaliczył kilka występów w kadrach młodzieżowych Polski i Niemiec. Nie doczekał się debiutu w tej „dorosłej”. Potencjał wciąż ma duży, a Śląsk Wrocław ma być dla niego trampoliną na szczyt. To pierwsze wzmocnienie zespołu Jacka Magiery w tym okienku transferowym.

Wypowiedzi po transferze Dennisa Jastrzembskiego:

„To piłkarz o bardzo dobrych predyspozycjach motorycznych. Idealnie wpisuje się w nasz styl gry. Jest dynamiczny, przebojowy, lubi grać do przodu, ale nie zapomina też o pracy w defensywie. Uważam, że może dać nam dużo jakości. Cieszymy się, że Dennis trafia do Śląska, bo mieliśmy bardzo dużą konkurencję. Walczyły o niego kluby nie tylko z polskiej ligi, ale też zagraniczne drużyny. W transferze pomogła nasza praca i osoba trenera Jacka Magiery, z którym Dennis zna się z młodzieżowej reprezentacji Polski” – mówi Dariusz Sztylka, czyli dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

„Wybrałem Śląsk, bo widzę ten klub, jako miejsce, w którym będę mógł regularnie grać, mając przy tym zaufanie trenera i drużyny. Najważniejszy jest dla mnie rozwój i wierzę, że tutaj mam na to szansę” – podkreśla Jastrzembski.

Udostępnij:

Facebook
Twitter