Denis Zakaria w centrum zainteresowań wielkich klubów

Denis Zakaria jest świetnym defensywnym pomocnikiem. Szwajcar obecnie znajduje się w Borussi Mönchengladbach. Jednakże kontrakt 25-latka wygasa latem 2022 roku, co oznacza, że będzie do wyciągnięcia za darmo. Potencjalny nowy zespół Zakarii musi tylko dogadać się z jego agentem. Niemiecki klub już pogodził się z odejściem Denisa. 

Zakaria żegna się z Borussia-Park:

Szwajcar trafił do „Źrebaków” w 2017 roku. Praktycznie z miejsca stał się podstawowym pomocnikiem Borussi. Zakaria jest bardzo dobrze zbudowany, co więcej, mierzy aż 192 centymetry wzrostu, a przy tym jest zwinny i szybki. W grudniu 2021 roku defensywny pomocnik przekazał, że nie przedłuży swojej obecnej umowy, która kończy się za 5 miesięcy. Klub nie sprawia mu problemów, włodarze Mönchengladbach szybko zaakceptowali chęć na odejście pomocnika. 25-latek tłumaczy swoją decyzję jako szukanie nowych wyzwań i wrażeń.

Bitwa na rynku transferowym:

Latem Zakaria nie będzie narzekać na brak ofert. Według „ESPN” najbliżej pozyskania 25-latka jest Bayern Monachium, Liverpool, FC Barcelona i Borussia Dortmund. Wcześniej media łączyły pomocnika z Juventusem, lecz wszystko wskazuje na to, że Zakaria nie trafi do „Starej Damy”. Sam zawodnik nie podjął jeszcze decyzji, obecnie skupia się na sezonie w Niemczech. Warto również dodać, że Borussia jest gotowa sprzedać Denisa już teraz, w zimowym okienku transferowym. To ostatnia okazja „Źrebaków” na zarobienie czegoś na swoim zawodniku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter