Dele Alli odchodzi z Tottenhamu! Zostały ostatnie szczegóły

Jak donosi Fabrizio Romano, jeden z najlepiej doinformowanych dziennikarzy, Dele Alli ma zostać nowym piłkarzem Evertonu. Oba kluby miały już ustalić warunki transferu definitywnego na Goodison Park. Dziennikarz: Here we go!

Dele Alli ma jedynie 25 lat na karku, a jednak możemy stwierdzić, jego kariera nie poszła w kierunku, który sobie wymarzył. Anglik w ciągu ostatnich dwóch sezonów rozegrał jedynie 47 spotkań we wszystkich rozgrywkach dla Tottenhamu. Nie jest to wynik, który można uznać za zadowalający dla młodego zawodnika.

Teraz obie strony zapewne zrozumiały, że taka sytuacja nie jest nikomu na rękę. Dele Alli odejdzie do zespołu, w którym będzie mógł regularnie grać, a „Koguty” jeszcze na tym zarobią. Do gry o Alli’ego włączył się między innymi Everton, który według Fabrizio Romano w ciągu kilku najbliższych godzin ma potwierdzić transfer. Jedną z głównych postaci przy tym ruchu miał zostać Frank Lampard. Jak donosi „Daily Mail”, zawodnik początkowo dołączy na Goodinson Park bez opłaty. Everton zapłaci Tottenhamowi 10 milionów funtów dopiero w momencie uzyskania 20 występów przez pomocnika.

Do kompletu „The Toffees” mogą ściągnąć Donny’ego van de Beeka! Ten sam portal donosi, że Holender jest już po testach medycznych w nowym zespole. Jak poinformował Fabrizio Romano, umowa zawiera opłatę za wypożyczenie i pełne pokrycie pensji, lecz nie ma zapisu o opcji kupna. Informacje „Daily Mail” dopełniają słowa dziennikarza – 500 tysięcy funtów za wypożyczenie oraz 100 tysięcy funtów tygodniowo w ramach pensji. Po zawodnika zgłosiło się również Crystal Palace, lecz van de Beek odrzucił ten kierunek. Podobnie jak Alli, Donny będzie miał szansę odbudowy po tym, jak Ole Gunnar Solskjaer i Ralf Rangnick nie stawiali na niego w Manchesterze United.

Udostępnij:

Facebook
Twitter